rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize’de Sabah Namazı Çocuklarına Hediye Bisiklet

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Rize’de ramazanda camiye gelerek sabah namazı kılan çocuklara bisiklet verildi. 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Rize İl Temsilciliğince yürütülen proje kapsamında, ramazan boyunca her sabah sabah namazına gelerek bisiklet kazanan 70 çocuk için Eski Orta Cami’de dağıtım töreni düzenlendi.

Törene Rize Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal ve Osman Aşkın Bak, Belediye Başkanı Reşat Kasap, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Suat Kır, çocuklar ve aileleri katıldı.

Törende, hediyeyi kazanan bir çocuğu bisiklete bindirerek sürmesine de yardım eden Bektaş, gelecek nesillerin dinini, devletini, ailesini, büyüklerini ve tarihini bilerek yetişmesi için çaba sarf eden herkese teşekkür edilmesi gerektiğini belirtti.

TÜGVA Genel Başkan Yardımcı Kır da buradaki asıl amacın çocuk ve gençlere camiyi sevdirmek olduğunu söyledi.

Hediyelerle gençlere namaz alışkanlığını kazandırmak için çabaladıklarını ifade eden Kır, “İnşallah bundan sonra hayatları boyunca namaz kılma alışkanlıklarını devam ettirirler. Bu gençlerimize namazı aşılamak istiyoruz. Bu nesil gelecek nesillerin öncüleri olacak. Geçmişte Fatihler, Kanuniler, Yunus Emreler yetişen nesilden yenileri çıkacaktır.” diye konuştu.

Kır, bu projeyi tüm Türkiye yaymak istediklerini de sözlerine ekledi.

Bisikletini alan 12 yaşındaki Fırat Gültekin, mutluluğunu dile getirirken esas hediyenin Allah katında olduğunu bildiğini kaydetti.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın