rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize’de mama karşılığı portre!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

RİZE’dahi, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Benay Benli (22), para yerine mama karşılığı, karakalem portre çiziyor. Aldığı mamaları bisikleti ila dolaşarak sokaklara dağıtıp, hayvanları besleyen Benli, “Hayvanlardan gördüğüm sevgi uygulanan bu işte bana dayanak oldu” dedi.

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Benay Benli, hastalanan köpeğini kaybedince kendini sokak hayvanlarına adadı. Benli, karakalem portrelerini çizdiği şahıslardan para yerine mama almaya başladı. Benli, sokak hayvanları amacıyla topladığı mamaları sokak sokak bisikletle gezerek sokak hayvanlarını besliyor.Sanatın boş duvarları süslemesini değil, hayvanların karını doyurmasının kendisini mesut ettiğini bildiren Benay Benli, “Maddi getirisi yok evet, yalnızca elimdeki zanaat, kalbimdeki temiz canlılara AŞ oluyor. Ben, onlara bakıp geçmedim, onları gördüm.

Sanatımla gördüm onlar dahi sanatımı gördü ve gözler önüne serdi, çizimlerimin bir yansıması oldular. Artık benim sanatımı bir kuşun kanadında, bir kedinin sütünde bir köpeğin mesut bakışlarında görebilirsiniz. Boş duvarlara asılan resimlerin içten sokakta atmakta. Çizdiğim çizgilerin ve çevirdiğim pedallar bir it sevindirir, kedi doyurur, kuşlara kırıntı olur. Bir serçenin yuvasına masraf. Yaşanabilir, yaşayabilir, yaşatabilir. Ben yaşadığını görebilmek amacıyla hayvanları seçtim. Bir karşılık beklemedim. Sadece hayvanlardan gördüğüm sevgi uygulanan bu işte bana dayanak oldu” diyerek konuştu.’UMARIM DAHA FAZLA İNSANA ULAŞIRIZ’Çocukluk arkadaşına yardım ederek, sokak hayvanlarını besleyen Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi Yasemin Korkut dahi zamanlara daha çok insana ulaştıklarını söyleyerek, “Arkadaşım sosyal medya üstünde sokak hayvanları amacıyla yaptığı portreleri yakından takip ediyorum. Ben dahi elimden geldiği kadar gelen mamaları dağıtması amacıyla arkadaşıma yardım ediyorum. Umarım daha çok insana ulaşıp, daha çok hayvanın karnını doyurabiliriz” dedi.
Kaynak: DHA

Kaynak: haberler.com

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın