rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize’de Kudüs Protestoları Sürüyor

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Rize‘de Kudüs protestoları sürüyor

RİZE – Rize‘de Tuzcuoğlu Parkı’nda Memur-Sen tarafından düzenlenen ABD‘nin Kudüs kararına tepki mitingine yaklaşık 300 kişi katıldı.
Mitingde konuşan Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, “Önce bizleri lime lime ettiler, Müslümanları birbirine kırdırdılar, Emperyalist güçlere tek dur diyecek olan lider Cumhurbaşkanımızdır ve onu da yok etmeye çalıştılar ancak beceremediler. YPG ye verilen silahlar ile müslümanlar üzerinde oynanan oyunu çok rahat anlamak mümkün. YPG sayesinde emellerine ulaşmak istiyorlar. Müslümanların daha uyanık ve birlikte olması gerekmektedir” dedi.
Memur Sen Rize Şube Başkanı Resul Usta ise insanlık tarihinin en kanlı, en şiddetli dönemlerinden birinin yaşandığını belirterek “Şiddeti daha da derinleştirmek kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen bir zihniyet, Kudüs üzerinde yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Kudüs‘ü işgal eden İsrail‘e destek veren ABD ve bütün bunlara sessiz kalanlar ile birlikte insanlığın dönük bu ihtarın nedeni de hedefi de bellidir. Kudüs insanlığın ortak mirasıdır. Trump bu yolla, diplomatik ve ekonomik zeminde devam eden örtülü üçüncü dünya savaşının ateşli bölümünün İslam coğrafyası üzerinde gerçekleşmesini istemektedir. Oysa Kudüs bütün inançlar için ortak tarih, ortak coğrafya, ortak kültür ve hepsinden öte ortak kader ve birlikte yaşama demektir. Korsan İsrail Kudüs‘u başkent yapmak için bir hataya düşmemeli, ABD İsrail‘in başkentinin Washington olduğunu idrak etmeli” diye konuştu.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın