rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize Gezilecek Yerler Neresidir ?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İlk olarak yaylalarından bahsedeceğiz;  Ayder Yaylası, tamamen doğayla iç içe olacağınız yerlerden bir tanesidir. Butik otelleri ve şelaleleriyle size eşlik edecektir.

Çağranyaka Yaylası; ulaşımın biraz daha zor olması sebebiyle bu yayla genelde yazın insanları misafir eder ve yazlık yerleşimler sağlanır.Rize’de olmazsa olmazlardan yine doğa ile iç içe olabileceğiniz bir yerdir.

Anzer Yaylası; hepimizin bildiği üzere Anzer Balı’nın doğuş yeridir. Tüm bitkileri dağları ile ünlü olan yaylamız tam tamına doğa harikasıdır.

Daha bir çok yayla olmasına rağmen biz sizlere en çok gidilen yerleri tavsiye ediyoruz.

Rize’nin olmazsa olmazı köprülerini de ziyaret etmeyi unutmayız Karadeniz dizilerinde gördüğümüz o aşıkların buluştukları köprüleri görmeden Rize’den gitmeyin.

İlk olarak FIRTINA Deresinden bahsetmek istiyorum genelde turistlerin ve tatilcilerin burayı görmeden gitmedikleri kesindir. Burada bulunan muazzam yapı olan Fırtına köprüsü ise genelde aşıkların buluştuğu biryerdir. Dizilerde gördüğümüz  o köprü genelde Fırtına köprüsüdür. Mutlaka ziyaret edin.

Mikron Köprüsü; yine Fırtına Vadisinde bulunan köprünün yapımı Osmanlı dönemlerine aittir. Doğanın tam ortasında tüm yeşilliklerin arasında mükemmel bir mekandır.Cennetin bir köşesi gibidir.

Ziyaret edilecek bir çok köprü olmasına rağmen biz en çok rağbet gören yerleri seçtik. Köprüler, yeşilin her tonunun olup suların şırıl şırıl aktığı doğa sesleriyle iç içe olacağınız yerlerdir.

Her şehrin muhakkak bir kalesi vardır ama Rize’nin kaleleri yine doğasal harikalardır. Geldiğinizde mutlaka kaleleri, Rize evlerini,camilerini ve müzelerini ziyaret etmeyi unutmayın. Özellikle Hemşin evleri,kaçkar dağı milli parkı, Rize Atatürk Müzesi, Rize Müzesi, İslam paşa cami,Büyük Gülbahar Sultan Cami…

Buraları ziyaret etmeden Rize’den ayrılmayın. ve her yapının, her tarihi eserinin mükemmel bir tarihinin olduğunu unutmayın. Bunları araştırıp gitmenizi ya da rehber eşliğinde gezmenizi tavsiye ederiz. Bu sizin daha bilinçli gezmenizi ve eğlenmenizi sağlayacaktır. Rizedio.com her daim bu güzellikleri sizlere göstermek ve bilgi vermek adına yazılarını sizlere sunacaktır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın