rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Rize Düğün Salonları ve Fiyatları

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Evliliğe adımın yegane temeli olan düğünler bir çok çiftin hayallerini süsleyen en önemli günlerden biridir. Çiftler evliliğe adım attıkları bu günde düğünlerinin kusursuz olmasını isterler. Geçmiş dönemlerde evlerin önünde, sokaklarda, boş alanlarda yapılan düğünler şimdilerde tüm ihtiyaçların istenildiği gibi karşılandığı birbirinden güzel düğün salonları aracılığıyla yapılmaktadır. Evlenmek isteyen ve bütçelerini oluşturanRizeli çiftler bu mutlu gün için Rize düğün salonları ve fiyatları araştırması yapmaktadır.Fakat düğün salonlarının belirli bir fiyatı bulunmamaktadır. Düğün salonlarının fiyatını belirleyen bir çok etken bulunmaktadır. Bu etkenlere bağlı olarak aynı düğün salonlarında dahi çok yüksek ve çok düşük fiyatlara düğünler yapılabilmektedir. Burada da devreye çiftlerin düğün günleri için ayırdıkları bütçe girmektedir.

rize düğün salonları

Rize Düğün Salonları ve Fiyatlarını Belirleyen Etkenler Nelerdir?

Düğün salonları gerek her mevsime uygun oluşu gerek istenilen hazırlıkların organizatörler tarafından yapılması gerek de avantajlı fiyatlar sunabilmesinden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Bu sebeple Rize düğün salonları ve fiyatları bazı etmenlerin değişikliklerinden dolayı fiyat farkı göstermektedir. Bu etmenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Düğün Tarihi:Rize’de bulunan düğün salonları yaz aylarında sıklıkla tercih edilmelerinden dolayı diğer mevsimlerde tercih edilen salon fiyatlarına oranla daha yüksektir. Bu sebeple eğer düşük bir bütçeye sahipseniz havaların iyi olduğu dönemlerdekibahar aylarında düğünlerinizi yapabilirsiniz.
  • Düğünün Yapılacağı Gün: Malumunuz hafta sonları tatil günleri olduğu için çiftler katılım fazla olsun diye hafta sonlarını tercih etmektedir. Bu da hafta sonu Rize düğün solunu ve fiyatlarının hafta içine oranla yüksek olmasına neden olur. Ayrıca akşam saatlerinde yapılan düğünlerin fiyatı da öğle saatinde yapılan düğünlerden daha yüksek olur.
  • Yemekli\Yemeksiz Fiyatı: Yemekli düğün paketleri bulunduğu gibi birçok yemeksiz düğün paketleri de bulunmaktadır. Kişi başı üzerinden fiyatlanan yemekli düğün paketleri tabi ki çiftlere düğün salonu ve fiyatının yüksek olmasını sağlayacaktır. Ayrıca yemekli düğün paketi fiyatı verilen yemek çeşidi ve sayısına göre de artmakta veya azalmaktadır. İkram edilen her şey fiyatı arttırmaktadır.
  • Düğün Salonunun Konumu: Özellikle merkezi bir konumda bulunan Rize düğün salon ve fiyatları başka bir konumda bulunan düğün solanları fiyatlarına göre çok daha fazladır. Bunun sebebi merkezi konumda bulunan düğün solunun toplu taşımaya daha yakın ve olanaklı olmasıdır.
  • Solunun Kapasitesi: Düğüne katılacak kişi sayısının artması özellikle yemekli düğünlerde fiyata ekstra katkı sağlayacaktır. Bu sebeple düğüne katılacak kişi sayısını önceden hesaplanmalı ve pazarlık bu sayı üzerinden yapılmalıdır.
  • Düğün Salonu Süslemesi Ve Özellikleri:Rize düğün salon ve fiyatları öncelikle sabit bir fiyattan başlar ve olması istenilenler fiyata eklenerek anlaşma yapılır. Bu sebeple fiyatı etkileyen bir diğer unsurlarda solanda yer alan süslemeler ve salonun özellikleridir. Düğün masası, giriş, sahne gibi alanlardaki her ekstra süslemenin ayrı bir fiyatı bulunmaktadır. Düğün solunun tavan yüksekliği, gösterileri, müzikli oluşu, kameraman bulundurması da fiyata etki eden etmenlerdir.

Rize Düğün Salon ve Fiyatları

Rize düğün salon ve fiyatları belirtilen etmenlere göre farklılık göstermekle birlikte çiftler hayatlarının en mutlu günü olan düğün günleri için keselerini bütçelerine göre açmaktalar. Rize’ de yer alan düğün salonları standart yemeksiz paketler için 3000 ila 10000 TL arasında bir fiyat isterken yemekli standart paketler için kişi başı 40 ila 80 TL arasında bir fiyat istemektedir. Bu fiyatlar ekstra isteklerle çok rahat bir şekilde artabilmektedir. Rize düğün salon ve fiyatları birçok etmene bağlı olduğu için internet veya telefon üzerinden fiyat görüşülmesi pek tavsiye edilmemektedir. Evlenecek olan çiftlerin bizzat düğün salonlarına gitmesi, oradaki ambiyansı görmesi, düğün salonun özellikleri ve içeriğiyle ilgili bilgi alması ve bunlara bağlı olarak teklif edilen fiyatlara göre karar vermesi tavsiye edilir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Yorum bırakın