rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Reuters: ‘Türk Polisi Kayıp Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Öldürüldüğünü Düşünüyor’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Washington Post gazetesinde köşe yazıları yazar Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, dört gün önce Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’na evlilikle ilgili evrak almak üzere girdi ve sonrasında kendisinden haber alınamadı. İstanbul Başsavcılığı kayıp Suudi gazeteci hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Güvenlik yetkililerinden aktarılan bilgiye takriben, Kaşıkçı 2 Ekim’de gittiği Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan yeniden çıkmadı. Tüm bu açıklamaların arkasından çarpıcı bir bahis basına yansıdı…

Reuters’ın ismini açıklamadığı iki Türk yetkiliye tarafından ‘Kaşıkçı konsoloslukta öldürüldü ve cinayet planlı’

s-aa0a248d748652854a824a77fb2208c74286e5 AFP Reuters haber ajansına konuşan iki Türk yetkili, 4 gündür kendisinden haber alınamayan karşı taraf Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul’daki başkonsolosluğunda öldürüldüğünün değerlendirildiğini açıkladı.BBC Türkçe’nin aktardığı bilgiye göre, ajansa konuşan yetkili, “Türk polisinin ön değerlendirmesine göre, Kaşıkçı, Suudi Arabistan’ın İstanbul konsolosluğunda öldürüldü. Biz cinayetin planlı olduğuna ve cesedin konsolosluk dışına çıkarıldığına inanıyoruz” dedi.Aynı yetkililer, cinayetin nasıl işlendiği konusunda bir bilgileri olup olmadığına ilişkin ise yorumlama yapmadı.

Emniyet yetkilileri AA’ya “Kaşıkçı, 2 Ekim’de gittiği Suudi Arabistan Konsolosluğu’ndan bir daha çıkmadı” açıklamasında bulunmuştu.

s-2ed49d45b775dadd151795a21a728acef69498Anadolu Ajansı daha önce Emniyet kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim’de evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’ndan yeniden çıkmadığını aktarmıştı. Haberde, konsolosluk binasında aynı saatlerde, iki uçakla İstanbul’a gelen ve bir kısmı Suudi yetkili olan 15 Suudi vatandaşının da bulunduğu, bu kişilerin daha daha sonra geri döndükleri vurgulanmıştı.

Neler olmuştu?

Neler olmuştu? Neler olmuştu? 5bb60f6ef52f67d513fbac01.jpg Türk Arap Medya Derneği, Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın önceki gün saat 13.00 sularında girmiş olduğu Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu binasından çıkmadığını ileri sürmüştü. Türk Arap Medya Derneği’nden yapılan açıklamada Suudi reformistler için kayda değer bir platform olan Al Watan gazetesine büyük katkılarda yer alan ve Orta Doğu’nun en etkin gazetecilerinden biri olarak aşina Kaşıkçı’nın geçmişte bir dönem İngiltere’deki Suudi Büyükelçiliği’nde medya danışmanlığı yaptığı bilgisine yer verilmişti.

Konsolosluğa Kaşıkçı ile birlikte giden ve onu haricen bekleyen nişanlısı, Kaşıkçı’nın konsolosluk binasına girdiğini fakat sonra dışında çıkmadığını söylemişti.

s-8ead82b395789bb3eb28752c25a218e47e4a01Hatice Cengiz gazetecilere yaptığı açıklamada, başkonsolosluk binası önüne değin birlikte gittiklerini anlatarak, Kaşıkçı’nın içeri girdikten sonradan dışarı çıkmadığını ifade etmişti.

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu, Kaşıkçı’dan Başkonsolosluk binasına girdikten sonradan haber alınamadığı iddiaları üstüne Twitter’dan izah etme yapmıştı.

Suudi Arabistan’ın Ankara Büyükelçisi, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın durumuna ilişkin Dışişleri Bakanlığı’na çağrılmıştı.

Kayıp Gazeteciden Hâlâ Haber Değil: Suudi Arabistan Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı’na Çağrıldı –

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kaşıkçı’nın 2 Ekim saat 13.00’te gittiği konsoloslukta alıkonulduğuna dair iddiayla ilgili soruşturma başlattığını duyurmuştu.

s-41b32b09da0870adf23c3992302177cd7a12a3 Soruşturmanın olay günü başlatıldığı ve tüm boyutlarıyla derinleştirilerek devam ettiği kaydedilmişti.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın