rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Reuters: ‘Türk Polisi Cemal Kaşıkçı’nın Cesedini Belgrad Ormanı ve Yalova’da Arıyor’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Suudi Arabistan günler daha sonra gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ‘bir arbede sonucu’ hayatını kaybettiğini açıkladı. Oysa Suudi yetkililer, Kaşıkçı’nın cansız bedeninin nerede olduğu konusunda bilgi vermedi. Reuters’a konuşan üst düzey bir Türk yetkili, “cesede ne olduğunu fazla geçmeden bulacaklarını” açıklama etti. Polis Belgrad Ormanı ve Yalova’da incelemelerini sürdürüyor.

Reuters’a konuşan üst seviye bir Türk yetkili, “cesedi fazla geçmeden bulacaklarını” söyledi.

s-a2af1c78d813d66115f87034b15ea51512df8f Aktarılan bilgiye takriben, Türk yetkililer Kaşıkçı’nın en son görüldüğü gün olan 2 Ekim’de Suudi konsolosluğundan ayrılan araçların güzergâhlarını ve durdukları noktaları araştırdıktan daha sonra araştırmanın coğrafi odağını genişletti.İsmi açıklanamayan yetkilinin yaptığı açıklamaya tarafından, Türk polisi, Kaşıkçı’nın cesedinin saklanmış olabileceğini düşündükleri Belgrad Ormanı ve Yalova’da incelemelerini sürdürüyor. Soruşturma zarfında Belgrad Ormanı’ndaki güvenlik kamerası görüntülerinin yanı sıra 2 Ekim günü Suudi başkonsolosluğuna antre çıkış yapan tüm araçların trafik kayıtlarının da incelendiği aktarılıyor.

“Iş ortaya döküldükten sonradan zoraki kaldılar”

s-41bc30d4eabb545ad5eecac295b10529dace8e AKP İnsan Haklarından Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Sanatçı, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin, “Işlem ilerledikçe de kendisinin yaşamadığı noktasında kanaat kesinleşmiş gibiydi. Türk yetkililerin, savcılık, adli ve güvenlik mensuplarının yaptığı kovuşturma sonucunda zaten birtakım delilere ulaşılmıştı. Suudi yetkililerin bu olayı bu noktaya gelmeden daha önce açıklaması daha kıymetli olurdu. Oysa meslek ortaya döküldükten sonra mecburi kaldılar ve böyle bir açıklamayı yaptılar. Her şey ortaya çıktı. Bütün delilleriyle yakında açıklanacak” dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise “Türkiye ne olmuşsa onu açığa çıkartacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Biz müstakil soruşturmamızı da yürütüyoruz” dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise “Türkiye ne olmuşsa onu açığa çıkartacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Biz müstakil soruşturmamızı da yürütüyoruz” dedi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise “Türkiye ne olmuşsa onu açığa çıkartacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Biz müstakil soruşturmamızı da yürütüyoruz” dedi. 5bcb2b73fbcc1808198e27cd.jpg Çelik şöyle devam etti:”Biz peşinen kimseyi suçlamıyoruz ama hiçbir şeyin örtülü kalmasına da razı değiliz. Bu korkunç bir olaydır. Suudi Konsolosluğu Suud toprağı sayılsa da Türkiye Cumhuriyeti topraklarının sınırları içinde olmuştur. Bunun açığa çıkması bizim iffet borcumuzdur.”

Suudi Arabistanlı yetkililerden Kaşıkçı itirafı 18’nci günde gelmişti.

Suudi Arabistan Devlet Televizyonu: ‘Cemal Kaşıkçı Konsolosluk İçinde Yaşanan Arbede Neticesinde Öldü’ –

Ama yapılan açıklamada Kaşıkçı’nın cesedinin nerede olduğu konusunda data vermedi.

s-e8e53f07805e5f9d57ce53da4fdf628e3483bc Suudi Arabistanlı yetkililer, olayla ilgili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını,  5  Suudi yetkili de görevden alındığını duyurdu.

Ayrıca bakınız

Cemal Kaşıkçı’nın Son Köşe Yazısı: ‘Arap Dünyasının En Çok Ihtiyaç Duyduğu Şey Açıklama Özgürlüğü’ – DW, Reuters ve AA

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın