rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Popüler Müzik Dünyası Yasta: Dünyaca Meşhur DJ Avicii Çok Genç Yaşta Hayatını Kaybetti

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Avicii, üç yıl önce çıkış yaptığında, bütün dünyanın tanıdığı bir isim haline gelmişti. Peş peşe yayınladığı hit şarkıların ardından afiyet sorunları nedeniyle müzik dünyasından uzaklaşan DJ, ne eyvah oysa bugün kaldığı otel odasında ölü bulundu.  

Dünyanın en meşhur DJ’lerinden Avicii’nin bugün Umman’ın başkenti Maskat’ta ölü bulunduğu açıklandı.

s-d905633e277de72e719a82d64cceb310e748921989 doğumlu DJ’in vefat sebebi ise henüz resmen paylaşılmadı.

Ölüm nedeni hemen şimdi belli olmasa da; 2012’de aşırı alkol tüketimine alt pankreas sorunları sebebiyle hastaneye kaldırılmış, 2014’te de apandis ve safra kesesini aldırmıştı.

s-3f5512a4cf2a4ae6a0cc462fb3806542d42738Son yıllarda da bu sağlık sorunlarının etkileriyle uğraş ettiği biliniyordu.

Avicii, 2013 yılında ‘Wake Me Up’ ile hayatımıza girmişti.

Avicii, 2013 yılında ‘Wake Me Up’ ile hayatımıza girmişti.Avicii, 2013 yılında ‘Wake Me Up’ ile hayatımıza girmişti. Özellikle Hey Brother , Levels , The Nights ve You Make Me gibi hitlerle popüler müzikte kısa sürede bilinen ve sevilen bir isme dönüşmüştü. 2011-2015 yılları onun altın çağıydı.

Reel adı Tim Bergling olan müzisyen Myspace adı olan Avicii’yi sahne adı olarak kullanıyordu.

s-de1e6a52a7acd2a667758466eafb1adb8d1dc0Budizm inancında Avici, cehennemin dibi anlamına gelen bir kavram. Oysa Myspace’te bu isim dargın olduğu için bir i harfi daha ekleyen Avicii, bu isimle şöhreti yakaladı.

Yalnızca iki albümle elektronik müzik dünyasında büyük bir iz bıraktı.

s-315441f52c628ec2f8318be56f50bcd46521f7“True” ve “Stories” albümleri, Grammy adaylığı, dünyanın en prestijli DJ platformu DJ Mag’de dünyanın en iyi 3. DJ’i seçilmesi kariyerinin kilometre taşlarıydı. Üçüncü albüm olacağı açıklanan “Equal” hiçbir süre gelmedi.

Aslında sorunlar yıllar öncesinden ortadaydı.

Bu değin başarılı ve zirvede bir isim olmasına karşın sürekli afiyet sorunları ve yorgunluktan şikayetçiydi. Erken yaşlardan itibaren ülkesi İsveç’te kulüplerde çıkmasının genç yaşta onu yorduğunu söylüyordu. Daha 2013 yılında “Doğrusu çok yoruldum. 17-18 yaşımdan ber turluyorum ve hemen hemen her sene 300’er performans yapıyorum. Çok yoğun bir program. Önümüzdeki bir iki ay baştan başa bu programı biraz daha boşaltacağım. Gelecekte de bu dek yoğun olmayı düşünmüyorum. Bir Takım promosyon çalışmalarına katılacağım ve birkaç performansta sahne alacağım. Bir araya ihtiyacım var.” diyerek gelecek planlarının sinyallerini veriyordu.

Kariyerinin zirvesindeyken, 2016’da emekliye ayrıldı.

s-cbb54d6c38ba54356f04a02f5a588642fc750aYalnızca sahne ve turneleri bırakan, müziğe stüdyoda devam etme kararı alan Avicii için bu kararın etkisi büyük oldu. Müzikte başlıca para turnelerde kazanıldığı için müzik şirketleri ondan desteklerini esirgemeye başladı ve artan bir şekilde adını duymaz olduk.

Son dönemde doğayla iç içe, daha sakin bir hayat süren Avicii’nin geçmişten gelen sıhhat sorunlarının devam ettiği ortadaydı.

Erken emekliliğe en kayda değer sebep olarak sıhhat sorunlarını göstermişti.

Yararlı kişiliğiyle de tanınan DJ, Afrikalı çocuklara mektep yemeği sağlayan bir kuruluşa 1 milyon Dolar bağışlamıştı.

Bu bağış 2 milyon öğün yemek anlamına geliyor. Bu yardımları “Bir şeyleri geri vermek zorundasın. Bunu sahiden yapabildiğim pozisyonda olduğum için fazla şanslıyım. Uyandığımda her gün kendimi şanslı hissediyorum, sevdiğim ve yaşadığım şeyi yapabildiğim için.” sözleriyle ifade etmişti.

Genç DJ’in ani vefat haberi tüm hayranlarını ve müzik dünyasını yasa boğdu.

“Yıkıcı bir haber…Avicii, güzel bir ruh, tutkulu ve son derece yetenekli ve çok daha fazlasıydı. Kalbim ailesiyle. Tanrı seni kutsasın Tim.”

“Vay canına, Gelecekte bir gün işlerimin onunkisi gibi tınlamasını umduğum, gözlerimi gerçekten açan adama bir saygı duruşunda bulunmak için bir dakikanızı almak istiyorum. @Avicii bir dahiydi ve bir müzik mucidiydi, artık bizimle olmadığına inanamıyorum. En içten dileklerimle, huzur içinde uyu.”

“Avicii’nin kaybını duymak çok acı. Çok genç ve çok erken bir şekilde. Ailesi, arkadaşları ve hayranlarına başsağlığı diliyorum.”

“Şu an ne kadar üzgün olduğumu gerçekten açıklayamıyorum. Bana ve milyonlarca insana verdiğin ilham için teşekkürler. Huzur içinde uyu @Avicii  ”

“Söyleyecek sözüm yok. ‘Lonely Together’ı yapmanın nasıl harika olduğunu hatırlıyorum ve sanki dün konuşmuşuz gibi hissediyorum. Ailesi, arkadaşları ve onu destekleyen hayranlarına başsağlığı diliyorum. Huzur içinde yatsın. Çok erken gittin. Yıkılmış durumdayım. Kalbim kırık.”

“Seni özledim kardeşim”

Genç ömründe ve kısa da olsa başarılarla doymuş kariyerinde müziğe kattıkların için teşekkürler…

s-72f36a4476198ab7e42d1b559b0dc59512abd5

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın