rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Polemik Sürüyor: İnce’nin ‘Rakibim Prompter’ Sözüne Erdoğan’dan ‘Dersini Veririm’ Yanıtı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın pazar günü Diyarbakır’da katıldığı iftar programındaki konuşması esnasında yaşadığı öne sürülen ‘prompter arızası’ siyasetin gündeminde. Muharrem İnce bugünkü mitinginde “rakibim prompter” derken, Erdoğan ise arıza nedeniyle duraksadığı iddiasını yalanladı. Erdoğan, namaz kılmak için hocanın dışarı çıktığını ve yerine dönerken korumaların önünü kesmesi üstüne müdahale ettiğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü Diyarbakır’da konuşurken bir anda duraksamıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü Diyarbakır’da konuşurken aniden duraksamıştıCumhurbaşkanı Erdoğan, pazar günü Diyarbakır’da konuşurken bir anda duraksamıştı Bir zaman sessiz kalan Erdoğan sonra sinirli bir şekilde korumasını yanında çağırarak bir şeyler söylemişti. Erdoğan’ın prompterda meydana gelen bir arıza üzerine duraksadığı iddia edilmişti.

“İki dakikalığına dünya güzelleşti”

s-49625b2b1ea2734d9024b17e35f733d0bffd03 Dün seçim çalışmaları kapsamında Van’da yer alan HDP Benzeyen Genel Başkanı Pervin Buldan, mitingde prompter üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi. Buldan, “Cumhurbaşkanının söyledikleri kendisi için alışılagelmiş çünkü cama bakarak konuşuyor, sırça durduğu zaman kendisi de duruyor söyleyecek bir şey bulamıyor. Dün de Diyarbakır’da cam durdu, Erdoğan durdu. İki dakikalığına dünya o kadar güzel oldu ama, keşke daima sırça dursaydı. Eksik kaldı, 20 gün daha sabredeceğiz” diye konuştu.

“Kürt sorununu camdan değil candan okuyanlar çözer”

s-a7a14ab4edf5b6c8bb449ec4ae9e2f709af765 Dün Pervin Buldan gibi Van’da miting düzenleyen bir öteki ad cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi. İnce de mitinginde prompter üzerinden Erdoğan’ı eleştirdi.Prompter, bugün Ankara Sincan’da konuşan İnce’nin yeniden gündemindeydi.  “Rakibim prompter” diyerek Erdoğan’ı ti’ye alan İnce, şöyle konuştu: “24 Haziran’da yapacağımız seçimin son Ankara mitinginin provalarını yapıyoruz. 1 milyon kişi toplamalıyız. Rakibim fazla güçlü. Benim rakibim kim biliyor musunuz? Rakibim prompter, prompter. Halk Müziği de sanıyor ama Türkiye’nin en büyük hatibi, fakat camdan okuyor camdan. Diyarbakır’da Kürt sorununu çözmek için samimi olarak konuşan biri lüzumlu camdan konuşan değil. Promptera yan siyaset yapanın bir gün fişini çekerler.”

“İlim ehline gösterdiğim saygıdan durdum”

s-9d98cd52950795474380c05203cc3abc14ea25 Bugün Sakarya’da vatandaşlarla buluşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ise prompter arızası yaşadığı iddialarını yalanladı. Erdoğan hakkındaki iddialar için şöyle dedi: “Geçen gün böylece diyor. Prompteri unutmuşum. Ben prompteri unutmadım, dersini veririm sana. Ben kanaat önderleriyle yaptığımız iftarda, yanımdaki öğretmen efendi akşam namazını kılmak için çıktı. Ben konuşmamı yaparken dönüyordu, korumalar önünü kestiler, bitmiş sandalyesine göndermediler. Bu beni rahatsız etti. Koruma müdürümü çağırdım ‘şurada hocaefeninin önünü kestiler’ bu benim ilim ehline gösterdiğim saygımdır bay Kemal, bay Muharrem. Böylece sosyal medyadan saldırmakla netice alamazsınız.”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın