rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Pide Fiyatları ile İlgili ‘El Yakan’ Gelişme: Kendi Gelmeden Zam Haberi Geldi!

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Önümüzdeki ay başlayacak olan Ramazan gelmeden ramazan pidesine zam geldi. Geçtiğimiz sene kilogram fiyatı 6,70 lira olan ramazan pidesi bu yıl 7,15 liradan satılacak. Türkiye genelinde yüzde 8’den fazla zam yapılamayacağını söyleyen Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, zam nedeni olarak işçilik, mazot ve un gibi giderlerin fiyatlarının artmasını gösterdi.

‘Bu zammı yerine getirmek zorundaydık’

s-d8471f216ac32b8e92eea5c3183231dc71b58a Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Özgürlük’deri Burak Coşan’a yaptığı açıklamada “Türkiye’nin hiç bir uygun pide fiyatlarına yüzde 8’den pozitif zam yapılamayacak. Bu zammı yerine getirmek zorundaydık. Çünkü, işçilik, akaryakıt ve un gibi tüm girdilerimizde fiyatlar yükseldi. Alışılagelmiş şartlar aşağı daha artı zam yapmamız gerekiyordu. Oysa fırıncı esnafı bazı maliyetleri üstlendi. Fırıncılar hassas davrandı. Geçen yıl ise fiyatlar yüzde 10 geçmemek kaydıyla büyüme yapılmıştı” dedi.

Ramazan gelmeden pideye yapılan zam sosyal medyanın gündeminde

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın