rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Oyuncu Sinem Umaş’ın Polis Tarafından Darp Edildiği İddiasına Emniyetten Cevap: ‘Yere Düştü’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Oyuncu Sinem Umaş geçtiğimiz gün Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla, polis tarafından, taşıdığı alkolleri ‘hangi tekel bayiinden aldığını söylememesi’ üzerine darp edildiğini iddia etmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise ‘görev memuru darp etme’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından Umaş’ın mahkemeye sevk edilmesinin istendiğini belirtti.

Umaş Twitter’dan paylaştığı yazılarla polis kadar yerlerde sürüklendiğini belirtti.

s-a6fa9b132635b5ac091976d2737b30e8b82a15

‘İmza atmam için zorladılar…’

Umaş, darp raporu alıp şikayet için karakola gittiğini belirterek aşağıdaki fotoğrafı paylaştı

s-a5dd828d841c5981bbb19dc5ae35f485b66330

‘Sabaha kadar nezarethanede tuttular.’

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü’nden konuyla ilgili izah etme yapıldı: ‘Polis memurunu darp etmiştir.’

s-f8c67c907a169c9abd9ac784ff7f91ddb82e40İstanbul Emniyet Müdürlüğü ise olayla ilgili izah etme yaptı. Yazılmış açıklamada, “15 Ekim’de saat 00.30 sıralarında Şişli İlçe Güvenlik Müdürlüğü görevlilerince yapılan devriye görevi sırasında bir marketten elinde siyah poşetle meydana çıkan bir kadının elindeki poşetin kontrolü için izin istendi. Bu talebi onaylaması üzerine poşet denetleme edildiğinde içerisinde alkollü içeceklerin olduğu görüldü. 4250 sayılı ‘İspirto ve ispirtolu içkiler inhisarı kanununa muhalefet’ suçundan saat 22.00’den sonra alkollü madde satışından dolayı markete yönetimle ilgili operasyon yapılmak için Sinem Umaş, refakate alınarak markete girilmek istendiğinde görevlilere hakaretlerde bulunmaya başlamış ve refakatten kurtulmak için görevli polis memurunu darp etmiştir” denildi.

‘Nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla adliyeye sevk edilmesi istenilmiştir.’

s-08321250ad237634d08b77f3d72ca3687ec7f0Emniyet tarafından yapılan açıklamanın devamı şu şekilde:”Bu sırada görevli polis memurunun üstünde yer alan zimmetli el telsizinin düşerek kırılmasına sebebiyet vermiştir. Kadın olması nedeniyle şahsı zapt etmekte güçlük çeken görevlilerimizin elinden kurtulmak isterken yere düşerek vücudunda hafif yaralanmalar meydana gelmiştir. sonra Umaş, zorlukla zapt edilerek zorunlu adli ve yönetimle ilgili işlemler için polis merkezine götürülürken araç içerisinde de görevlilere hakaret etmeye devam etmiştir. Konuyla ilgili olarak market sahibi M.Y. isimli şahsa zorunlu yönetimle ilgili operasyon üretilmiş, Sinem Umaş hakkında ‘Görevi yaptırmamak için direnme’, ‘Mala hasar verme’, ‘Hakaret’ ve ‘Görevli memuru darp etme’ suçlarından adli işlemler yapılarak nöbetçi cumhuriyet savcısının talimatıyla adliyeye sevk edilmesi istenilmiştir”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın