rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Onlar da Sandık Başındaydı: Liderler Nerede Oy Kullandı, Ne Dedi?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanı ve milletvekillerinin belirleneceği 24 Haziran seçimleri bütün Türkiye’de devam ediyor. Vatandaşların sandığa akın ettiği seçimlerde siyasi liderler de sandık başına artan bir şekilde oylarını kullandılar. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi ve torunlarıyla oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi ve torunlarıyla oyunu kullandıCumhurbaşkanı Erdoğan, eşi ve torunlarıyla oyunu kullandı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da Saffet Çebi İlkokulu’nda oyunu kullandı. Erdoğan’ın yanına eşi Emine Erdoğan ve torunları da vardı. Oy kullanma işlemenin ardındaki Erdoğan, gazetecilere tanımlama yaptı. Seçim güvenliğine ilişkin ciddi bir sıkıntı yaşanmadığını aktaran Erdoğan şuana dek katılımın yüzde 50’ye ulaştığını açıkladı:

“Katılım yüzde 50’ye ulaşmış durumda. Dünyada en gelişmiş ülkelerde bile yüzde 30’lara dek düşen bir katılımın olduğu seçimlerde Türkiye bunların hepsini aşmış vaziyette. Türkiye adeta bir demokratik devrimi gerçekleştiriyor. Bundan sonraki süreci, bürokratik oligarşiye hiç takılmadan fazla daha gizli sürdürecektir. Katılımın yüksek olmasının bir hassasiyet olduğuna inanıyorum. Şu belli başlı dek ciddi bir sıkıntının olmadığını öğrendik. Uğurlu olsun.”

Cumhurbaşkanı Muharrem İnce, eşi, oğlu ve gelini ile birlikte Yalova’da oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Muharrem İnce, eşi, oğlu ve gelini ile birlikte Yalova’da oyunu kullandıCumhurbaşkanı Muharrem İnce, eşi, oğlu ve gelini ile birlikte Yalova’da oyunu kullandı Oy verme işleminin arkasında gazetecilere açıklamalarda yer alan İnce, “Allah´ın izniyle bu iş olacak” dedi ve şöyle devam etti:

“Siz burada sandıkların başında durun, ben YSK´nın başında duracağım. Allah´ın izniyle bu meslek olacak. Cumhuriyetin kuruluşunda da Yalova, Atatürk´ün karargâhıydı, yani 1929’dan 1938’e kadar burası karargahtı. İşte bak, karargâh olmaya başlamış. Bu süreçte değerli basın mensupları sizlere çok teşekkür ediyorum. Hepinize basit gelsin.”

Meral Akşener: ‘Bir hacı olarak gerekeni yaptım’

Meral Akşener: ‘Bir hacı olarak gerekeni yaptım’Meral Akşener: ‘Bir hacı olarak gerekeni yaptım’ İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Beylerbeyi Sabancı İlköğretim Okulu’nda oyunu kullandı. Çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, fazla farklı bir seçime gidildiğini andıran Akşener şöyle devam etti:

“Demokrasilerde her şey tartışılabilir. Fakat bir tek şey tartışılamaz. Hür iradeyle seçmenin verdiği, yaptığı tercihin sandık sonuçlarına itiraz edemezsiniz. Lakin buradaki en kayda değer kelime de özgürlük iradedir. Yani seçimlerin keza bahtı açık olmasını hem de gerçekten seçmenin bağımsızlık iradesini yansıtmasını diliyorum. Bu bağımsızlık iradenin sandığa yansıması için de elimizden geleni yapacağız.”

Devlet Bahçeli oyunu Ankara’da kullandı

Devlet Bahçeli oyunu Ankara’da kullandıDevlet Bahçeli oyunu Ankara’da kullandı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Anıttepe Ortaokulunda oyunu kullandı. Oy yararlanma işleminin ardındaki izah etme yapan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“24 Haziran 2018 milletimiz açısından kayda değer bir gündür. Devletimize, milletimize hayırlı olmasını niyaz ediyorum. İnanıyorum oysa huzur güven ortamında afiyet bir seçimle Türkiye yeni bir döneme girecektir. Tüm parti ve adaylara başarılar diliyorum.”

Bahçeli, Suruç’ta ‘blok oy’ kullanıldığı iddialarına ilişkin ise “Veri sahibi değilim ama  İçişleri Bakanı ve diğer yetkili kuruluşların sorumluları zorunlu her türlü tedbiri almıştır. Hiçbir engelleyici faktör rol oynayamayacaktır” dedi.    

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, oyunu HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan ile cezaevinde kullandı.

s-bdeaee1d8b6da18be7d16041190cbe0edff48b

Demirtaş açıklamasını da sosyal medya hesabı üzerinden yaptı

Saadet Partisi cumhurbaşklanı adayı Temel Karamollaoğlu, oyunu eşiyle beraber kullandı.

s-1d3300574b26522f2f28d46c7d76b672a89969 Ankara’da Çankaya Lisesi’nde oyunu kullanan Karamollaoğlu gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

“İnşallah huzurlu, sıcacık bir seçim geçiririz. Bu akşam neticeler ne olursa olsun, inşallah memleketimiz için uğurlu olur temennisinde bulunuyorum. Seçimler çok manâlı. Çünkü önümüzdeki 5 sene bu ülkenin menfaatine, ümit ediyoruz ancak kararlar alacak keza Cumhurbaşkanı, hem de milletvekilleri seçilecek.” 

Karamollaoğlu, Suruç’ta yaşanan olaylarla ilgili sorulan soruya ise, “Üzücü haber geldi. hemen YSK konuya müdahil oldu. İnşallah can sıkıcı hadiseler orada da başka yerlerde de tekerrür etmez” dedi.

‘Türkiye Atatürk rotasına her yerde girecek’

s-6b661db1f91042d89ae373bcb4e71f2c066ac5 Doğu Perinçek eşi Şule Perinçek ile Beşiktaş Gayrettepe Şair Nedim Ortaokulu’nda oyunu kullandı. Oyunu kullandıktan sonradan açıklama yapan Perinçek, şöyle konuştu:

“Büyük Türk milleti, yarın dünya güneşin etrafında dönmeye devam edecek. Türkiye’nin önünde göreceksiniz 1-2 sene içinde büyük çözümler var. Türkiye Atatürk rotasına her yerde girecek. Tercih sonuçlarını partiden peşine düşüp takip edeceğim.”

Kaynak: AA, DHA, BBC Tükçe

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın