rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Neler Konuşuldu? AKP Genel Merkezi’nde Erdoğan ve Arınç Bir Araya Geldi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, muhalefetin ortak adayı olacağı yönündeki iddiaların arkasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’nin kurucu isimlerden eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı kabul etti. Görüşmenin arkasında tanımlama yapan Arınç, hoş ve olumlu bir görüşme olduğunu ifade etti.  Arınç, Abdullah Gül ile ilgili bir soru üstüne de “Her konuyu görüştük lakin tanımlama yapma yetkisini kendimde görmüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız özlem ederse kendileri söyleyebilir. Bize müsade verirlerse biz de konuşuruz” dedi.

s-d667750d573ff228c502a2c2a1ac78f2c5651a Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bülent Arınç’ın sürpriz görüşmesi AK Parti MKYK toplantısından sonra AK Parti Genel Merkezinde gerçekleşti. AK Parti Genel Merkezi’nden ayrılırken gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Arınç,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini ziyafet ettiğini, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde planlanan görüşmenin partideki çalışmalar dolayısıyla burada gerçekleştiğini ifade ederek, bir saati aşkın sürede hoş ve olumlu bir görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aktüel ve parti ile ilgili konular üstünde görüşme yaptıklarını belirten Arınç, Erdoğan’ın bir takım konularda kendisinin fikirlerini aldığını bildirdi.

“Faal siyasete veda ettim, bu düşüncem değişmedi”

s-a958494d6926d0dff66c9f840aa8ed2c9b104a Arınç, “Milletvekili adayı olacak mısınız?” sorusu üzerine “Ben 7 Haziran 2015 seçimlerinde aktif siyasete veda ettim. Ne 7 Haziran’da ne 1 Kasım’da aday olmadım. Bu düşüncem bugün de devam ediyor. Ben aktif siyasi hayatta Meclis Başkanlığına kadar 20 yıl süren milletvekilliğine değin her kademesinde bulundum. Kendi irademle, içinden gelerek ve bilinçli bir şekilde aktif siyasete veda ettim. Bundan sonra baştan milletvekilliğinden başlayacak durumda değilim. Bana bu konuda hiç kimse teklifte de bulunmadı. Benim kararlılığımı bilirler. Sorunuzun cevabı bunu hiç düşünmüyorum.” diye cevap verdi.

“Abdullah Gül’le ilgili tanımlama yapma yetkisini kendimde görmüyorum”

s-ad1e4b5bf455bdd10cda12ecc501ae74cb94e2 Bir gazetecinin, “Sayın Gül’ün adaylığına ilişkin spekülasyonlarla ilgili neler söyleyeceksiniz?” şeklindeki sorusu üzerine ise Arınç, “Her konuyu görüştük lakin bu konuda bir tanımlama yapma yetkisini kendimde görmüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız arzu ederlerse kendileri söyleyebilir, bize müsade verirlerse biz de konuşuruz ama çok özel konuşmalarımızı şimdilik kendi içimizde mahrem tutuyoruz.” diye konuştu. Kendi düşüncelerinin sorulması üzerine ise Arınç, “Onları da şu anda izah etmek durumunda değilim fakat konuların üstünde duruldu.” yanıtını verdi.

Arınç, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığını destekliyor musunuz?” şeklindeki soru üzerine, şunları söyledi

“Kendilerine başarılar diledim, sadece bunu açıklama ettim. Bundan daha ötesini şöyle sorarsanız bana, ben bir AK Parti’liyim, partimden de memnunum. Bir Takım partililerin yaptıkları bizi her ne dek rencide etse, üzse de ben AK Parti’nin bu ülkeye çok büyük hizmetleri olduğuna inanıyorum ve bu partinin kurucularından birisiyim. Dolayısıyla AK Parti’den başka bir partiye başımı çevirmem, başka bir partiyle ilgili hiçbir olumlu kanaatimi de ortaya koymam. AK Parti’nin adayı konusunda da şart bundan ibarettir. Ben ne AK Parti, ne onun genel başkanına zarar verecek hiçbir hareketin içinde olmam. Ben iyi bir AK Parti’liyim. Milli Görüş çizgisinde siyaset yapmış bir insanım, Bizim edindiğimiz, gördüğümüz tüm nezaket, tüm etik bize davamıza hangi noktada olursa olsun sahip çıkmayı gerektirir. Yalnızca bunları söylemiş olayım. Daha seçimlere fazla var, bu konuda kanaatimizi inşallah açıklama fırsatı da buluruz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın