rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Muharrem İnce’den Türk Medyasına Sert Tenkit ve Kayda Değer Yorumlama: ‘Gülen Az Önce Usulüne Uygun Geri İstenmemiş’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

“CHP, Muharrem İnce’yi yalnız bıraktı” iddialarına Cumhurbaşkanı adayı İnce’den sert tepki geldi. CNN Türk ekranlarında yayınlanan Hande Fırat’ın sunduğu “Gece Görüşü” programına telefonla bağlanan İnce, bu iddiaları yalanladı. Medyayı eleştiren İnce, “Tüm parti yanımda, insanlar yanımda lakin Türk medyası yanımda yok. Bence yalnız olan Türk medyası” ifadelerini kullandı. Açıklamalarına “sıkı durun” diye sürekli İnce, “Türkiye Cumhuriyeti, Fethullah Güler Yüzlü’in iadesini usulüne uygun bir şekilde istememiş” dedi.

s-d495312a1077980c6b90878873ba586745e191 Hande Fırat’ın CNNTürk’te yayınlanan programında “CHP İnce’yi yalnız mı bıraktı” iddiaları tartışıldı. Bu esnada İnce, canlı yayına telefonla bağlanarak önemli açıklamalarda bulundu.

‘Bence yalnız olan Türk medyası”

‘Kendimce yalnız olan Türk medyası”‘Kendimce yalnız olan Türk medyası” İddiayı yalanlayan ve gazeteci Fatih Altaylı’ya da seslenen İnce, “Fatih Altaylı’yı bugün aradım ve nereden aldınız bu bilgiyi diye sordum. Bence Altaylı bunu açıklamalı. Bu bilgiyi veren kim? Ben genel başkanla her akşam telefon görüşmesi yapıyorum. Her Ankara’ya gittiğimde evine uğruyorum. Gittiğimde değerlendirmeler yapıyoruz. Her gittiğim yere en düşük 10 milletvekili geliyor ama biz Türkiye’yi kucaklayalım diye parti tanıtımı yapmıyoruz. Partinin grup başkanvekillerinden şoförlerine değin beraberlik oluşturmuşuz. Birileri çıkıp Muharrem İnce yalnız mı diyor? Evet Muharrem İnce yalnız. Bütün dünya basını yanımda, onlarla mülâkat yapıyoruz, tüm parti yanımda, insanlar yanımda lakin Türk medyası yanımda yok. Kendimce yalnız olan Türk medyası” dedi.

“Cumhurbaşkanına sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti devleti Güler Yüzlü’in iadesi için usulüne yerinde ABD’ye bir dilekçe yapmış mıdır?”

“Cumhurbaşkanına sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti devleti Gülen’in iadesi için usulüne yerinde ABD’ye bir uygulama yapmış mıdır?”“Cumhurbaşkanına sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti devleti Gülümseyen’in iadesi için usulüne uygun ABD’ye bir başvuru yapmış mıdır?” Canlı yayında FETÖ elebaşı Güler Yüzlü hakkında da açıklamalarda yer alan İnce şu ifadeleri kullandı: “Ben 24 Haziran’da cumhurbaşkanı olduğumda 3 ay içerisinde yargıyı düzelteceğim ve ABD’den FETÖ’yü iade edin, eğer iade etmezlerse 24 Aralık’ta İncirlik’teki ABD askerleri NOEL’i Amerika’da kutlarlar diye bir izah etme yapmıştım. Bu açıklamadan sonradan ABD’liler beni aradı. Bana bu konuda hak verdiler oysa ‘Türkiye Fethullah Gülümseyen’i demin usulüne yerinde bir şekilde bizden geri istemedi’ dedi. Yani Türkiye Cumhuriyeti, Fethullah Güler Yüzlü’in iadesini usulüne yerinde bir şekilde istememiş. Ben Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti devleti Fethullah Güler Yüzlü’in iadesi için usulüne uygun ABD’ye bir tatbik yapmış mıdır?”Muharrem İnce, Hande Fırat’ın “Kim bu Amerikalı?” sorusuna “Hande hanım siz gazetecilik yapıyorsunuz, ben ulusal çıkarlarımızı koruyorum” yanıtını verdi.

İnce’nin bu çıkışı sonrası sosyal medyadan da tepkiler gecikmedi…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın