rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Muharrem İnce’den Erdoğan’ı Alkışlayan 2. Ordu Komutanı’na: ‘Onun Apoletlerini Sökeceğim’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini eleştiren sözlerini alkışlayan 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel’e karşı çıktı. Temel’i 30 Ağustos’da emekli edeceğini gösteren İnce, “Türk ordusunun generali misin, AK Parti’nin il başkanı mısın? Bir general öyle bir şey yapamaz. Onun apoletlerini sökeceğim” dedi.

s-ed2adee06bc6b784726b592080b5e36ad575de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün partisinin Malatya’da düzenlediği mitingden peşinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) kadar organize edilen “Esnaf buluşmasına” katılmıştı.Erdoğan burada cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi gaye alarak “Çırağa işyeri teslim edilmez. Siyasetin çıraklarına da Türkiye itimat edilmez. Siyasette hiçbir başarısı, hiçbir tecrübesi olmayanlara ülkenin yönetimini asla veremeyiz. Kardeşlerim; girdiği her yarışı kaybedenlerin ne kendilerine, ne de milletimize verebilecekleri bir şey yoktur” demişti.

2. Ordu Komutanı, Erdoğan’ın sözlerini alkışlamıştı

2. Ordu Komutanı, Erdoğan’ın sözlerini alkışlamıştı2. Ordu Komutanı, Erdoğan’ın sözlerini alkışlamıştı Erdoğan’ı bu sözleri salonun ön sıralarında bulunan TESK ve TOBB başkanlarından beğeni alırken, alkışlayanlar arasında 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel’in de bulunması dikkat çekmişti. Temel’in ayrıca alkışlarken gülümsemesi de gözlerden kaçmamıştı.

“Bir general öyle bir şey yapamaz”

s-ad141b54d5f32f86389d7337958dda1b8722df CHP’nin cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, kısa süreliğine annesini görmek için geldiği memleketi Yalova’da, gazetecilere açıklamalarda bulundu.2. Ordu Komutanı Esas’in, Erdoğan’ın sözlerini alkışlamasına tepki gösteren İnce,  “Cumhuriyet tarihinde ilk olarak bir general, bir siyasi parti başkanının konuşmasında, ama o konuşmada vatan demiyor, bayrak demiyor, halk demiyor, o konuşmada beni eleştiriyor. Beni eleştirdiği yerde general de Erdoğan’ı alkışlıyor. 30 Ağustos’ta ilk emekli edeceğim general, o general. Onun apoletlerini sökeceğim. Türk ordusunun generali misin, Ak Parti’nin il başkanı mısın? Cümbür Cemaat haddini bilecek. Cümbür Cemaat kurallara uyacak. Herkes anayasaya, yasaya uyacak. Bir general öyle bir şey yapamaz. Yaptırmayacağım. Göreceksiniz, 30 Ağustos’ta onu emekli edeceğiz”  diye konuştu.

2. Ordu Komutanı’nın, İnce’yi eleştiren sözleri alkışlaması sosyal medyanın da gündeminde…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın