rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

‘Milyarlarca Ağaç Diktik’ Diyen Erdoğan’dan Yeni Proje: Atatürk Havalimanı ‘Millet Bahçesi’ Olacak

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Cumhurbaşkanı Özel Yayını’ programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. ‘Bugüne değin diktiğimiz milyarlarca ağaçla nam salmış bir iktidarız’ diyen Erdoğan, 31 Ekim 2018 tarihinde uçuşlara kapatılacak olan Atatürk Havalimanı’nın ‘ırk bahçesi’ yapılacağını söyledi. 

Geçtiğimiz yıl Atatürk Havalimanı arazisine ‘Central Park’ benzeri bir park kurulması için sosyal medyada kampanya başlatılmıştı

Bir Tweet ile Başladı: Boşaltılacak Atatürk Havaalanı Arazisine ‘Central Park’ Kurulması İçin Kampanya –

‘Seçim beyannamesindeki en büyük müjde ahali bahçesi’

s-2054bd8b2540e3e158e3bcf8820884ad24bcb5 Anadolu Ajansı’nın aktardığına kadar, bugün için tercih kampanyasının tamamını ve seçim beyannamesini açıklayacaklarını söyleyen Erdoğan, beyannamedeki  en büyük müjdenin Atatürk Havalimanı’nın yerine yapılacak dev bir halk müziği bahçesi olduğunu söyledi.

‘İstanbul için en büyük müjde bu’

s-b114cbb3ec95e0b0a3d64fc814efb1ba4c2bd2 AKP’nin diktiği milyarlarca ağaçla nam salmış bir iktidar olduğunu ve çevreci olduklarını söyleyen Erdoğan şöyle devam etti:”İstanbul, en büyük müjde bu olur ya acele ettim lakin söylemem lüzumlu. İnşallah havalimanının olduğu yere biz halk bahçesi yapacağız. Atatürk Havalimanı var ya insanlar bahçesi olacak. Mevcut havalimanını dev halk müziği bahçesi haline getirmek suretiyle artık şehrin merkezinde halk müziği bahçesi olsun. Müjde, İngiltere’nin şuranın şöyle bahçeleri var bizim de var diyeceğiz. 29 Ekim’deki açılışla birlikte burada yoğun araştırmalar başlayacak.İstanbul’da garip olan yerlerden bir her birine de Maslak’ta bölge var. Orasını da yine insanlar bahçesine dönüştürelim istiyoruz. Bu müjdeler fena değil.”

Eski stadyumlar da ırk bahçesine dönüştürülecek.

s-778cd0af58a317d9ff64db0b450d8f19d0fec6 Tercih beyannamesine yer alan insanlar bahçesi projesi dahilinde eski stadyumların da ahali bahçesine çevrileceğini aktaran Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bir Takım illerimizde halk müziği bahçeleri kuracağız. Mesela Konya stadının yerine biz orada bir halk müziği bahçesi, Eskişehir’in eski stadın olduğu yere bir ırk bahçesi. Ankara’da eski statların yeni statlara dönüşmesiyle elimizdeki büyük alanları buna dönüştüreceğiz. Gaziantep’de de o kadar. Çoğu yapılmış olan stadları onların eski stadlarını bunlara dönüştürelim diyoruz. Yemyeşil halkımızın gidip geleceği yerler olsun. İstanbul’da Maslak’ta bir yer var. Orayı da millet bahçesine dönüştüreceğiz. Halk gitsin gelsin bunlara gereklilik var.”

Muharrem İnce’den Türk Medyasına Sert Tenkit ve Manâlı Yorumlama: ‘Gülen Az Önce Usulüne Yerinde Geri İstenmemiş’ –

‘Muharrem Bey Hak Bakanlığı’na ya da MITOS’e bu işin ispatını yapması lüzumlu’

s-670f5c3ba5f12361c59ca984e72eb15451e392 Muharrem İnce’nin, Türkiye’nin Fetullah Gülen’in iadesini usulüne yerinde bir şekilde yapmadığı iddialarına da değinen Erdoğan, İnce’nin Hak Bakanlığı’na veya MITOS’e konuyu ispat etmesi gerektiğini söyledi.

“Pek girmek istemiyorum fakat bu konuda Sayın Muharrem Bey Hak Bakanlığı’na veya MIT’e bu işin ispatını yapması lüzumlu. Ben cumhurbaşkanı olarak onu gösteri ediyorum. Dürüstsen, samimiysen ya bunu MITOS’e, -ABD’den kim söylemiş- veya Hak Bakanlığı’na bunu belgesiyle vermesi lazım. Bunu vermesi lazım fakat MITOS’e yanıt hakkı doğsun. Ben daha ilerisini söylemiyorum, konuyu biliyorum çünkü.”

‘ABD itibarını ayrıntılarıyla sıfırladı’

s-6dfd3f7a807710f905172f1b7a57575c1b5da7 ABD’nin elçiliğini Kudüs’e taşıması hakkında da konuşan Erdoğan ABD’nin bu kararlar itibarını sıfırladığını söyledi ve ekledi:

“ABD ile İsrail’in kararı kıymeti harbiyesi olmayan bir karardır. ABD itibarını sıfırlamıştır. BM’de bizim Yemen’le birlikte attığımız adımda oylamada 128 ülke hayır dedi 9 tane adını sanını duymadığım ikisi ABD ve İsrail’di diğerleri de kasaba devletiyle onlar onun yanında yer aldı. Dünyada bunun kabulü değil. Param, gücüm var dediğimi size yaptırırım diyorlar. Yaptıramazsın kimse de seni dinlemedi. Büyükelçiliğini taşısan ne olacak? Filistin’in başkenti Kudüs’tür. Bunu cümbür cemaat biliyor.”

‘Seçilme yaşı 18 oldu. Böyle olunca Türkiye’nin parlamentosunda bir dinamizm egemen olacak’

s-1643e1dbec3017457c2b0e6cb2acb2a8ced386 AKP’nin 126 kadıı, 8 engelli milletvekili adayı olduğunu söyleyen Erdoğan, seçilme yaşının 18’e inmesiyle mecliste bir dinamizmin baskın olacağını belirtti ve şöyle devam etti:

“126 tane bayan adayımız var. Yaş ortalaması 44. 57 tane 25 yaş altı adayımız var. 26 . dönemde 167 adayımız var. 8 engelli adayımız var. Kocaeli’den söylediğimiz adayın doğumu da 2000. Çokta sevimli. Bunlar çok manâlı. O zamanlar 30 yaş sendromu vardı. Seçilme yaşo 30, seçme 18’di. Tercih Etmek güç, seçilmek kolay. Daha Aşağı ve üstteki komisyondan elenerek geçiyorlar. Bunlardan elenerek rakam 600’e geldi. Bu dek alıngan. Artık seçme ve seçilme yaşı 18 oldu. Böyle olunca Türkiye’nin parlamentosunda bir dinamizm etken olacak. Sürece girenler orada deneyimi kazanmaya başlayacaklar. Tüm mesele o sürecin içine girmek.”

Yayının tamamını buradan izleyebilirsiniz

Yayının tamamını buradan izleyebilirsiniz Yayının tamamını buradan izleyebilirsiniz 5b067b172addeb080f7b9b63.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın ‘halk müziği bahçesi’ açıklaması sosyal medyanın da gündeminde

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın