rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

MHP’nin Milletvekili Namzet Listesi Açıklandı: Oktay Vural Listede Yer Almadı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

MHP, 24 Haziran’da cumhurbaşkanı seçimiyle beraber yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini açıkladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aday listesinde memleketi Osmaniye’den 1’inci sırada yer aldı. MHP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural’ın listede yer almaması uyarı çekti.  

Listede, Ankara 1’inci Alan 1’inci sırada Mevlüt Karakaya, 2’nci sırada Zühal Topçu ve 3’üncü sırada Eyüp Yıldız namzet gösterildi.

s-54694efb047de4fc33860e1e574ac354719eea Ankara 2’nci Bölge 1’inci sıradaki Sadir Durmaz’ı Nevin Taşlıçay ve Abdullah Ağar peşine düşüp takip etti. Ankara 3’üncü Bölge 1’inci sırada bulunan Yaşar Yıldırım’ı ise Erkan Haberal ve Fatih Çetinkaya izledi.İstanbul’da listenin ilk 3 sıralarında; 1’inci Bölge’de Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Mehmet Bülent Karataş, 2’nci Bölge’de Celal Adan, Cemal Çetin ve Nur Tuğba Aktay, 3’üncü Alan’de ise Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu ve Açlık Erdem bulunuyor.İzmir’de birincil 3 sıralarda; 1’inci Bölge’den Hasan Kalyoncu, Selahattin Şahin ve Evren Aslan, 2’nci Alan’den ise Tamer Osmanağaoğlu, Abdulkadir Bektaş ve Yalçın Koçyiğit aday gösterildi.

Son genel seçimlerde MHP’den milletvekili seçilen çoğu ad Bahçeli göre listeye alınmadı.

s-ecfe0db08c0d36dff37c513848669703253353 İşte listede yer bulamayan milletvekilleri:Mehmet Parsak (Afyonkarahisar)Seyfettin Yılmaz (Adana)Şefkat Çetin (Ankara)Mustafa Mitos (Ankara)Mehmet Günal (Antalya)Oktay Vural (İzmir)Mehmet Necmettin Ahrazoğlu (Hatay)Ekmelettin İhsanoğlu (İstanbul)Ahmet Kenan Tanrıkulu (İzmir)Oğuz Tor (Kahramanmaraş)Oktay Öztürk (Mersin)Zihni Açba (Sakarya)Atila Kaya (İstanbul, namzet olmayacağını açıklamıştı)Bütün liste için tıklayınız

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın