rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

MHP Lideri Israrlı: Bağışlama Önerisini Tekrarlayan Bahçeli ‘Seçim Öncesi İsyan’ Uyarısı ile Gündemde

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Açıklamaları ve önerileriyle Türkiye’nin siyasi gündemini belirleyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın “gündemimizde değil” dediği hapishane affını baştan ve bu kez bir uyarıyla tekrarladı. Bahçeli, “Cezaevindeki yaşam, insan onuruyla böylece bağdaşmayan bir hayattır. Bu zemini işledikleri takdirde Türkiye, büyük bir felakete sürüklenebilir” dedi ve sordu: “Cezaevindekiler kader kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ’nün, PKK’nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir talimatlar ile ayaklanma başlatırlar ise ne olur?”

s-cee42ceb902a118ae604713f3f60f76e2ec5c0 Sabah’tan Şebnem Bursalı’nın Türkiye ve dünya gündemiyle ilgili sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Terör ve FETÖ suçluları hariç alın yazısı kurbanları olarak belirttiğiniz tutuklularla ilgili bağışlama öneriniz oldu. Neden gündeme getirdiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:”Terörden tutuklular için gayret göstereceğiniz yerde 235 bin gariban var cezaevinde bunlarla uğraşın dedik. Cezaevlerindekilerin emin bir oranı PKK ve FETÖ’den. Kalanları adi suçlu ve alın yazısı kurbanı. Canileri, istismarcıları ayıkladıktan sonradan kalanları gözümüzün önüne getirin. Bunların büyük bir kısmı çocuk, genç. Cezaevindeki hayat, insan onuruyla o kadar bağdaşmayan bir hayattır. Bu zemini işledikleri takdirde Türkiye, büyük bir felakete sürüklenebilir. Gezi olaylarından fazla daha korkunç ve çok daha zalim olur. Cezaevindekiler felek kurbanı olmaktan çıkıp FETÖ’nün, PKK’nın kurbanı haline gelir, seçime 1 hafta 10 gün kala bir açıklamalar ile isyan başlatırlar ise ne olur? Felek kurbanı olan insanları ayıklayıp dışarı çıkartın, Türkiye birazcık rahatlasın, rehabilite olsun. Bu teröristleri 2 karakter 3 karakter yerlerde tutuluyor, kader kurbanı olan suçluların koğuşuna birer ajanlarını gönderiyor bu teröristler ve onlar orada fitne yayıyor. Cezaevleri, Afrin’de atılan bombalardan daha tehlikeli bir bombadır.”

Bahçeli, geçen hafta yaptığı açıklamada, “kader kurbanı” sözleriyle nitelendirdiği kişilere bağışlama niyeti ile yasal düzenleme yapılması önerisi getirmişti.

Bahçeli’den Affetme Çıkışı: ‘Alın Yazısı Kurbanı Olmuşların Aydınlığa Kavuşturulmaları Çabuk Elden Sağlanmalıdır’ – Oysa Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan gündemlerinde affetme olmadığını kaydetmişti.

Bahçeli’nin açıklamaları Türkiye’nin ve natürel sosyal medyanın gündeminde…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın