rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Mezarlıktaki Kız Çorum’a Turist Çekecek: ‘Sosyal Medyada Yazılan Hikayeleri Efsaneleştireceğiz’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bütün Türkiye’nin dikkatini üzerine çeken ve Çorum’u birbirine katan ‘Mezarlıktaki Kız’ turist çekmek için projelendirilecek. 

Mezarlıktaki gizemli kızı görmek isteyenler Yüce Kabristan etrafında yığılmış, bazı akşamlar polise güç anlar yaşatmıştı.

Mezarlıktaki Kız Çorum’u Karıştırdı: Arbede Çıktı, 4 Birey Gözaltında –

Bütün Türkiye’nin merak ettiği mezarlıktaki kız geçtiğimiz gün bulundu. İsmi açıklanmayan kızın psikolojik sorunları olduğu açıklandı.

Çorum’u Birbirine Katmıştı: Mezarlıktaki Kız Bulundu –

Mezarlıkta ağlamaklı kızın kim olduğunun ortaya çıkmasının arkasında durum kapanmadı.

s-4abbf1bfd39300e740d41a180403d2e33c77e0 Sabahtan Gazetesi’nden Betül Alakent’in haberine göre, İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nü mezarlıktaki kız olayı hakkında harekete geçti. Ağlamaklı kızla ilgili efsanelerinden bir özet yapmaya hazırlanan il kültür turizm müdürlüğü, bu efsaneyi şehrin tanıtımına katkı maddesi sağlamak nedeniyle hikayeleştirecek.

‘İlimizi takdim etmek için efsane ararken bu konu gelişti’

s-a3b1a7ae21c52f53aa68829314a1ac205f1c69 Çorum İl Kültür Turizm Vekili Ömer Arslan, turizmi canlandırmak için mezarlıktaki kızın kullanacağını söyleyerek ”Efsanelerin turizme katkısı var. Biz de ilimize tanıtımda kullanmak için bir efsane araştırırken bir anda bu konu gelişti” dedi.

‘Sosyal medyadaki hikayelerden efsane geliştireceğiz’

s-f449ce9343d39bc43fcad0112c101764ee3f61 Arslan, gizemli kızın hikayesini ilk elden almayacaklarını söyleyerek projeyi şöyle özetledi:

”Üzgün kızı reel kimliğiyle öne çıkarmayacağız. Yalnızca sosyal medyanın yazdığı hikayelerden efsane geliştireceğiz. Çalışmayı tasdik için bakanlığa ileteceğiz.”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın