rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Meteoroloji’den Pazar Günü İçin ‘Tropik Fırtına’ Uyarısı: ‘Sel, Sel, Hortum Görülebilir’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tropik fırtınayla ilgili yeni bir uyarıda bulundu. Meteeoroloji’den gelen uyarıya tarafından pazar günü bir çok şehirde çok kuvvetli ve şiddetli sağanak, gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. 

Türkiye’nin tropik bir fırtınayla karşı karşıya olduğu daha önceden duyurulmuştu

Türkiye Önümüzdeki Günlerde, İtalya Üzerinden Gelen Hesaba Katılmamış Bir Tayfunla Karşı Karşıya Olabilir! –

Meteoroloji, fırtınanın Türkiye’de pazar günü etkili olacağını duyurdu.

s-0385280de5d8a671c4f72ac3ab18032a0312e2

Meteorolojinin yaptığı son uyarıya göre 30 Eylül Pazar günü fırtınadan şu bölgeler etkilenecek.

s-d922b8ece927d6613e76a194bf65f1068097df Yapılan uyarıya kadar, Ege’nin batısı (İzmir, Muğla, Açık Fikirli ve Manisa), Marmara’nın batısı (Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne’nin güneyi ile batı kesimleri öncelikle olmak üzere İstanbul), Çanakkale ve Muğla ile İzmir ve Balıkesir’in batı kesimlerinde fırtına etkili olacak.

Su Baskını, sel, şimşek, girdap, ulaşımda aksamalar olabilir.

s-d0267e42626555f4d18c716ffacb01f7a377dc Meteoroloji yaptığı açıklamada seli sel, şimşek gibi aksaklıkların meydana gelebileceğini ve vatandaşların itinalı olması gerektiğini söyledi. Yapılan tanımlama şu şekilde:

“Yapılan son değerlendirmelere kadar; Orta Akdeniz üzerinde oluşan tropik fırtınanın, 30.09.2018 Pazar günü ülkemizin batı kesimlerini etkilemesi bekleniyor. Bu sistemle birlikte Ege’nin batısında (İzmir, Muğla, Kültürlü ve Manisa), Marmara’nın batısında (Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne’nin güneyi ile batı kesimleri ilk önce olmak üzere İstanbul’da) yerel olarak fazla kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) , Çanakkale ve Muğla ile İzmir ve Balıkesir’in batı kesimlerinde yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) sağanak ve gök curcunalı sağanak yağış beklendiğinden su baskını, su baskını, şimşek, anafor , ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara aleyhinde tedbirli ve tedbirli olunmalıdır. Tropik fırtınanın yön şiddet ve etkileyeceği alan konusundaki mümkün şansın dönmesi Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün aktüel tahmin ve uyarılarından peşine düşüp takip edilmelidir.”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın