rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Meral Akşener, Erdoğan’ın Kendisine Bakanlık Teklif Ettiğini Açıkladı: ‘Ben Hayır Demiş İnsanım’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Daha önce de kendisine bakanlık öneri edildiğini söyleyen oysa detaylar vermeyen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Haziran 2015 genel seçimleri sonrası kendisine başbakan yardımcılığı görevini öneri ettiğini açıkladı.

‘Ben o zaman fantastik bir insanmışım ama, teklif ettiler’

s-dad77fe4e2f4b4993c37531db19d7e4e7e8248 Bağımsızlık gazetesinden Gamze Kolcu’nun haberine göre, İzmir’de tercih kampanyasını takip eden gazetecilere açıklamalarda yer alan Akşener, daha önce de dile getirdiği bakanlık teklifi hakkında konuştu. Akşener, yenilenen 7 Haziran 2015 seçimlerinin gerisinde kendisine başbakanlık yardımcılığı görevinin önerge edildiğini ve kendisine söylenenin ‘kuvvetli başbakan yardımcılığı’ olduğunu söyledi. Akşener, şöyle devam etti:

“Bu AKP fazla eğlenceli. 7 Haziran’dan daha sonra bana bakanlık öneri ettiler. Kulağıma söylenen zinde başbakan yardımcılığıydı. Bu teklifin kağıdı duruyor. Ben o vakit olağanüstü bir insanmışım ki, önerge ettiler.”

‘Metin Külünk evime geldi’

s-ce2308242ebc96025385bb9a8b542662fb6378 Yapılan ‘zinde başbakan yardımcılığı’ tekliğini reddettiğini söyleyen Akşener, sonradan AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün evine geldiğini şu sözlerle aktardı:

“Sonradan Metin Külünk evime geldi. Kendisinin Tayyip Erdoğan kadar gönderildiğini söyledi. Bilemem orasını. Ben kişiye özel olarak ‘Hayır’ demiş bir insanım. Benim açımdan bundan sonra Cumhur İttifakı’na katılmam olası yok.”

Meral Akşener’e 7 Haziran seçimleri sonrası yapılan öneri sosyal medyanın gündeminde

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın