rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Merak Eden Okuyucularımız İçin Ahmet Kabil ile Röportaj

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Evet, sevgili Rizedio.com okurları bugün sizlere Rizedio’nun kurucusu olan Ahmet Kabil ile yaptığımız röportajımızı sunucağız.

Hemen sorularımıza geçelim ve sizleri bekletmeden yayınlayalım. Öncelikle Ahmet bey,

1) Ahmet Kabil kimdir?

– Rizeli olmakla gurur duyan, 28 yaşında,gülmeyi çok çok seven ama yeri gelince ağlamayı da çok seven birisiyim. Rize’de köyümde yaşıyorum ve şehir hayatını hiç sevmiyorum.

2) Hangi takımı tutuyorsunuz?

-Şöyle söylemek istiyorum tabi Rize’liyim Rizespor’u tutuyorum çocukluğumdan beri maçlara giderim beni bilen zaten bilir ama bana rahmetli babamdan bir gönül mirası kalan Beşiktaş benim için apayrı.

3) En sevdiğiniz renk?

   -Yeşil ve mavi 🙂

4) En sevdiğiniz yemek?

    -Tazefasülye kavruntusu, lahana yemeği(ama vurulmuş olacak) birde laz böreği

5) Ne işle meşgulsünüz?

-Özel bir çay fabrikasında çalışıyorum.

6) Rizedio.com’u hangi amaçla kurdunuz?

  -Aslında amacım Rize’lilerin birlikte paylaşım yapabileceği, birbirlerinden maddi manevi destek alabileceği, etkinlikler düzenleyebileceği bir yerdi ama şuan daha yeniyiz ve bu oluşum eminim olacaktır.

7) Rizedio.com u 10 sene sonra nerede görüyorsunuz?

-Eeeee Rizedio’yu 10 sene sonra Facebook’un rakibi görüyorum. :))

8) Aslen Rize’li olduğunuzu biliyoruz peki Rize’de yaşayan farklı kökenli insanları düşündüğünüz zaman ortak bir şehir kültürü oluşması sizce faydalı bir durum mudur?

-Ya benim düşüncem Rize’de huyu bozuk insan yaşasın, dini bozuk insan yaşasın, ırkı bozuk      insan yaşasın ama kanı bozuk insan asla ve asla…

9) Rize’deki tarihsel alanlarınızı sizce iyi muhafaza edebiliyor musunuz?

-Rize’de tarihi kalıntı diye bir şey maalesef yok diyecek kadar az.

10) Hala eski gelenek ve göreneklerinizi sizce sürdürebiliyor musunuz?

-Hayır sürdüremiyoruz. Devir öyle bir zamana geldi ki neneler, dedeler artık elinde telefon       kimseye bakmaz oldu. Yani teknoloji sonumuz oluyor.

11)  Peki Rize’de en çok sevdiğiniz yer neresi?

-Ya aslında Rize’min her yerini çok severim ama en çok sevdiğim yer ne bileyim çok sıcak            geliyor bana Kalkandere’nin Kendirli Köyü.

12)  Rizedio okurlarına bir mesajınız var mı?

-Bu röportajı okuyan herkese öncelikle teşekkürlerimi iletiyorum. Sitemiz Rize’mizindir, her     konuda başlıklar, testler, anketler, videolar paylaşabilirler. İyi ki varlar.

Teşekkürlerimizi sunuyoruz Ahmet beye ve evet arkadaşlar umarım merakınızı biraz dindirmişizdir 🙂

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın