rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Kuzey Marmara Otoyolu Çalışmaları Esnasında Hayatını Kaybeden İşçinin Ailesi: ‘Bu Kaza Yok, Cinayet’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Dün Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Kuzey Marmara Otoyolu’ndaki viyadük inşaatında beton bloğun devrilmesi sonucu 3 işçi hayatını kaybetmiş, bir işçi yaralı olarak kurtarılmıştı. İşçiler gözyaşlarıyla defnedildi. Hayatını kaybeden işçilerden Mehmet Sıddık Canpolat’ın kayınpederi Mehmet Canpolat, “Bu kaza değil, ceza. 30 saat geçti firmadan kimse gelmedi. Bir Allah’ın kulu arayıp başsağlığı dilemedi. Bu insanlık dışı” dedi.

s-9863679045e31f7af916abcbbb4e9810929697 Durum dün saat 10.55’te, Kocaeli’nin Gebze ilçesinden geçen Kuzey Marmara Otoyolu 7 nolu viyadükte meydana geldi. Viyadüğe 2’nci kademe beton dökülürken beton blok ters dönerek üzerindeki işçilerle birlikte aşağıda düştü. Takriben 30 metre yükseklikten düşen beton bloğun aşağı 4 işçi kaldı. Kuzey Marmara Otoyolu Çalışmaları Sırasında Beton Blok Düştü: 3 Emekçi Hayatını Kaybetti – Ilgi Çekici aşağıda kalan işçilere varmak çalışmaları saatlerce sürdü. Kani Öztürk, zarar görmüş olarak çıkarılıp hastanede tedavi altına alındı. Öztürk Yılmaz, Bayram Kılıç ve Mehmet Sıddık Canpolat isimli işçilerin ise cansız bedenlerine ulaşıldı. Hayatını kaybeden işçilerin naaşları otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Kardeşi demirlere tutunarak hayatta kaldı

s-ecaa46da6fb2797f54bec39409be705ab34cf2 Çöken viyadük enkazının aşağıda can veren Mehmet Sıddık Canpolat’ın, kardeşleri Mustafa Canpolat ve Ali Canpolat’ın birlikte çalıştığı öğrenildi. Olay sırasında Mustafa Canpolat’ın beton bloğun yere düştüğü sırada demirlere tutunarak yere düşmekten kurtulduğu öğrenildi.Kocaeli’nin Darıca ilçesi Nene Hatun Mahallesi’nde oturan Mustafa Canpolat, evlerinde taziyeleri kabul ederken, ağabeyinin ölümünün üzüntüsünü yaşadı.

“Bu insanlık dışı”

“Bu insanlık dışı”“Bu insanlık dışı” Yaşamını yitiren Mehmet Sıddık Canpolat’ın kayınpederi Mehmet Canpolat, “Bu kaza değil, resmi olarak bir cinayet. 30 saat geçti firmadan kimse gelmedi. Bu insanlık dışı. En azından bir kazanç başsağlığı dilerler, bir telefon açarlar. 300 tonluk beton üstüne düşmüş. 3 çocuğu vardı. 20 gün önce de bir akrabamız 3. havalimanında düşerek ölmüştü” dedi.

“Oğlum kabir oldu gitti”

s-99df41aa8385b3d724ad4ef49447d921054f8b Mehmet Sıddık Canpolat’ın babası Hüseyin Canpolat evlerinin önünde kurulan taziye çadırında yakınlarının başsağlığı dileklerini kabul etti. Baba Hüseyin Canpolat, “8 çocuğum var. Oğlum kabir oldu gitti” diye konuştu.

İki emekçi son yolculuğuna uğurlandı

s-5026b4c8de4874c360ae98e05017a7f85ff969 Mehmet Sıddık Canpolat’ın cenazesi ise İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak Kocaeli’nin Darıca ilçesi Nene Hatun Mahallesi’ndeki evinin önüne getirildi. Helallik alındığı sırada yakınları ağıtlar yakarak gözyaşlarına boğuldu.Cenaze daha sonra Merkez Nene Hatun Camisi’ne getirildi. Canpolat kılınan cenaze namazını peşinde Gebze Pelitli Mezarlığı’nda toprağa verildi. Hayatını kaybeden işçilerden Öztürk Yılmaz cenazesi adlı tıp kurumundaki işlemlerin peşinde Ümraniye Ihlamurkuyu Camii’ne getirildi. Öztürk Yılmaz’ın cenazesi, dua ve helallik alınmasını gerisinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının gerisinde Ihlamurkuyu mezarlığında toprağa verildi.Bayram Kılıç’ın ise Samsun’da toprağa verileceği öğrenildi.

Viyadükte çalışmalar durduruldu

s-ad45860f4538e2b66c1de3c88212a4d3c82a4a Çökmenin meydana geldiği alanda ise bugün incelemeler durdu. Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı 3 işçinin ölümü, 1 işçinin yaralanmasına neden olayla ilgili soruşturmayı yürütüyor. Cumhuriyet Savcısı’nın durum yerinde oluşturacağı çalışmaların arkasından yıkıntıilginç kaldırma çalışmaları başlayacak. Çökmenin olduğu viyadükte bazı görevlilerin incelemede bulunduğu ve kamera ile gösterme aldıkları görüldü.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın