rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Kocasının Yüzünü Tırmaladı, Testislerini Sıktı: Eşine Zor Uygulayan Kadın Hakkında ‘Yaralama’dan Dava Açıldı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İzmir’in Çeşme ilçesinde geçtiğimiz sene mart ayında H.N.D. ile dünya evine giren R.D., kendisine güç uyguladığını öne sürdüğü eşinden davacı oldu, boşanma davası açtı. Evliliklerinin birincil gününden beri eşinin aralıksız kendisine zorlama uyguladığını ileri süren R.D., eşinin kendisini dövdüğünü, yüzünü tırmaladığını, testislerini sıkıp bağırttığını iddia etti.

Çeşme’de oturan R.D., geçen sene mart ayında H.N.D. ile dünya evine girdi.

s-3f6dd0eee8fb0283049eac8a869cc17def01bc Oysa kısa vakit sonra çift aralarında kavgaya varan tartışmalar yaşandı. Evliliklerinin ilk gününden beri sorun yaşadıklarını, eşinin kesintisiz kendisine zor uyguladığını ileri süren R.D., geçen ocak ayına avukatı Ayşe Esra Meşhur Polat yoluyla İzmir Aile Mahkemesi’ne başvurarak boşanma davası açtı.

‘Defalarca hastaneye kaldırıldım, psikolojik çare görüyorum’

s-d67061a5358b7ef6703ac0921274446f43fd0a DHA’nın aktardığı habere kadar, kısa evlilik sürecinde yaşadıklarını anlatan R.D., eşinin kendisine kesintisiz baskı uyguladığını, dövdüğünü, yüzünü tırmaladığını, testislerini sıkıp bağırttığını öne sürdü. Eşinin bir gece kahve ve çay yapmayı reddedip kavga çıkardığını, kendisini bir odaya kilitlediğini ileri süren R.D., yaşadıklarına yakın çevresinin de şahsen şahit olduğunu söyledi. R.D., eşinin bu davranışlarından dolayı her zaman hastaneye gitmek zorunda kaldığını, psikolojik tedavi görüp, yardım aldığını belirtti.

‘Camdan kaçtı, eşi ardından sehpa attı’

s-2e28d30035aae0522dce974d6b01c97837a364 R.D.’nin yaşadıklarını mahkemeye sunan Avukat Ayşe Esra Ünlü Polat, müvekkilinin bir gün koltukta istirahat ederken, karşısında koymasına, canının acıdığını söylemesine rağmen, eşinin testislerini sıktığını öne sürerek şöyle devam etti:”Bu durumu yeniden tekrarlamaması için konuştuğu vakit da vurarak, dövmeye başlamıştır. Müvekkilim kaçmaya çalışırken, odanın kapısını kilitlemiştir. Kapıyı açamayan müvekkilim camı kırarak odadan çıkmıştır. Odadan çıkmayı başarmasına sinirlenen davalı taraf, müvekkilimin başına sehpa fırlatmıştır. Müvekkilim başına aldığı darbe sebebiyle hastaneye gitmeye çalışırken, buna bile engel olmaya çalışmıştır. Bu darp olayı ile ilgili adli tıp raporu dilekçemiz ekinde kanıt olarak ibraz edilmiş olup, müvekkilimin darp olayı sebebiyle yapmış olduğu kabahat duyurusuna istinaden İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nda soruşturma halen daha devam etmektedir.”

300 bin TL tazminat talep etti.

s-d67003b74950125e64614a2fb3ac8aa8e88db4 Avukat Polat, çift arasındaki WhatsApp yazışmalarını da kanıt olarak sunup, bunların da incelendiğinde müvekkilinin haklı olduğunun ortaya çıkacağını ileri sürdü. R.D. için evliliğin çekilmez bir hal aldığını bildiren Avukat Polat, H.N.D.’den 150 bini somut, 150 bini manevi elde etmek üzere toplam 300 bin TL tazminat talebinde bulunduklarını belirtti.

H.N.D., ise kocasının aralıksız içki aldığını ve kendisine aleyhinde kayıtsız olduğunu bahis etti.

s-3cef18ce514c5ab5c30a847133e8c6ef709457 Kocasının dayak ve şiddet iddialarını kabul etmeyen H.N.D., eşinin işten döndükten sonradan hazırladığı yemekleri yemediğini, çayını içmediğini ve anında uyuduğunu ileri sürdü. Bunun yanı sıra sürekli içki aldığını eve de kuzenleriyle geldiğini dava dilekçesinde anlattı. Dilekçesinde, eşinin kendisiyle ilgilenmediğini söyleyip iftiraya uğradığı gerekçesiyle 250 bin TL’lik tazminat davası açtı. H.N.D. hem eşinden boşanmak istediğine de dilekçesinde yer verdi.

H.N.D. hakkında kolay yaralama suçundan dava açıldı.

s-e36277b6f5ec96d3590e6f2bdac440af631d43 Iki Taraflı suçlamalar ve davalar sürerken, savcılık olayla ilgili yürüttüğü soruşturma dahilinde iddianamesini hazırladı. İddianame ile H.N.D. hakkında basit yaralama suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. H.N.D.’nin önümüzdeki günlerde İzmir 24. Asliye Suç Oluşturan Mahkemesi’nde ceza davasında baskın önüne çıkacağı öğrenildi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın