rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Kırım’da Okula Terör Saldırısı: Minimum 18 Ölü, 50 Yaralı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Kırım’da bir okulda patlama meydana geldi. Patlamaya el yapımı bir bombanın neden olduğu aktarılıyor. Kırım Başbakanı Sergey Aksenov, olayda ölenlerin sayısının 18’e yükseldiğini ve 50 kişinin ise yaralandığını duyurdu. Rusya Soruşturma Komitesi Sözcüsü olayı ‘terör saldırısı’ olarak değerlendirdiklerini söyledi. Adap tanıkları, ayrıca tabanca seslerinin duyulduğunu, maskeli ve silahlı saldırganların etrafa ateş açtığını anlattı. 

Patlama, Kırım’ın Kerç kentinde bir teknik okulda meydana geldi

s-342456fc44b3beea5a1a0a683b60be9a8263e9Grafik: RT

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov yaptığı açıklamada, patlamanın terör saldırısı olma ihtimalinin değerlendirildiğini açıklama etti.

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov yaptığı açıklamada, patlamanın terör saldırısı olma ihtimalinin değerlendirildiğini açıklama etti.Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov yaptığı açıklamada, patlamanın terör saldırısı olma ihtimalinin değerlendirildiğini açıklama etti. Bombanın okulun kafeteryasında patladığı ve ölenlerin çoğunun gençler olduğu açıklandı.

Arkasında Rusya Soruşturma Komitesi Sözcüsü Svetlana Petrenko, olayı ‘terör saldırısı’ olarak değerlendirdiklerini ve bu çerçevede soruşturma açtıklarını duyurdu.

s-3847914c5cc451e110eb99a20086c1bcb325c4 Moscow Times Olayın peşinde ilk yapılan açıklamalarda, patlamanın gaz sıkışması sebebiyle gerçekleştiği belirtilmişti.

öte yandan bazı görgü tanıklarının ifadelerine tarafından, bölgede patlamadan önce fazla sayıda tabanca sesi duyuldu.

öte taraftan bazı görgü tanıklarının ifadelerine tarafından, bölgede patlamadan önce çok sayıda tabanca sesi duyuldu.öte taraftan bazı adap tanıklarının ifadelerine göre, bölgede patlamadan önce çok sayıda silah sesi duyuldu. Russia Today’e (RT) konuşan okul yakınlarındaki iki adap tanığı, patlama esnasında silah seslerinin duyulduğunu, binanın etrafında koşuşan maskeli ve silahlı saldırganların öğrencileri öldürdüğünü söyledi.

Kırım Başbakanı Sergey Aksenov, facianın ardındaki Kerç’te 3 günlük ağlama bildiri edildiğini açıkladı.

s-af39079c97371680a6f4b84e8bf088e8124bed TASS

RT, Sputnik ve Reuters

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın