rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Kırım’da Okula Bombalı Hamle: En Az 17 Ölü, 50 Zarar Görmüş

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Kırım’da bir okulda patlama meydana geldi. Patlamaya el yapımı bir bombanın neden olduğu öğrenildi. Görgü tanıkları, ayrıca tabanca seslerinin duyulduğunu, maskeli ve silahlı saldırganın etrafa alev açtığını anlattı. Rusya Soruşturma Komitesi Sözcüsü olayı ‘terör saldırısı’ olarak değerlendirdiklerini açıkladı. Kırım Başbakanı Sergey Aksenov ise şüphelinin 18 yaşında erkek bir öğrenci olduğunu ve saldırganın intihar ettiğini söyledi. Terör eylemi olarak açılan soruşturma, suç oluşturan soruşturmasına dönüştürüldü. Saldırıda can kaybı 17’ye yükseldi ve takriben 50 birey ise zarar görmüş. 

Patlama, Kırım’ın Kerç kentinde bir teknik okulda meydana geldi.

s-342456fc44b3beea5a1a0a683b60be9a8263e9Grafik: RT Rusya Milli Terörle Mücadele Komitesi göre yapılan açıklamada, patlamanın el yapımı bomba nedeniyle gerçekleştiği bilgisine yer verildi. Bombanın okulun kafeteryasında patladığı ve ölenlerin çoğunun gençler olduğu açıklandı.

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov yaptığı açıklamada, patlamanın terör saldırısı olma ihtimalinin değerlendirildiğini açıklama etti.

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov yaptığı açıklamada, patlamanın terör saldırısı olma ihtimalinin değerlendirildiğini açıklama etti.Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov yaptığı açıklamada, patlamanın terör saldırısı olma ihtimalinin değerlendirildiğini ifade etti.

Peşinde Rusya Soruşturma Komitesi Sözcüsü Svetlana Petrenko, olayı ‘terör saldırısı’ olarak değerlendirdiklerini ve bu çerçevede soruşturma açtıklarını duyurdu.

s-3847914c5cc451e110eb99a20086c1bcb325c4 Moscow Times Olayın peşinde ilk yapılan açıklamalarda, patlamanın gaz sıkışması sebebiyle gerçekleştiği belirtilmişti.

öte yandan bazı adap tanıklarının ifadelerine göre, bölgede patlamadan önce çok sayıda tabanca sesi duyuldu.

öte yandan bir takım görgü tanıklarının ifadelerine tarafından, bölgede patlamadan önce fazla sayıda silah sesi duyuldu.öte taraftan bir takım adap tanıklarının ifadelerine göre, bölgede patlamadan önce fazla sayıda tabanca sesi duyuldu.

Saldırganın 18 yaşında, 4. sınıf öğrencisi Vladislav Roslyakov olduğu belirtliyor.

s-82a2db9542c20b6703b4764ae30cf8efb62ae8 Sözcü Svetlana Petrenko “Olayla ilgili tablodan yola çıkarsak bu genç okuldaki insanları vurdu ve kendini öldürdü. Bu doğrultuda, terör eylemi olarak açılan soruşturma, ceza soruşturmasına dönüştürüldü” dedi. Zanlının yalnız hareket etmemiş olabileceği ihtimali de değerlendiriliyor.

Kırım Başbakanı Sergey Aksenov, facianın gerisinde Kerç’te 3 günlük matem duyuru edildiğini açıkladı.

s-fe96aa1b257fc360234d8b06ed5de3244400af TASS

RT, Sputnik ve Reuters

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın