rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Kılıçdaroğlu ‘Koltuk Sevdalılarının Bu Partide Yeri Yoktur’ Dedi ve Ekledi: ‘Bu Seçimin Tek Kaybedeni AKP’dir’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

CHP’nin Merkez Yürütme Kurulu tercih değerlendirmesi için toplandı. Görüşme ardından izah etme yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Bu seçimin tek kaybedeni AK Parti’dir. 7 puan oy kaybetmiştir, parlamentoda çoğunluğu kaybetmiştir” dedi. Kılıçdaroğlu, “Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur” diye konuştu.

s-b0116e195a542fbf5493dea082c292d3743d88 Parti genel merkezinde dün genel başkan yardımcılarıyla bir araya gelen ve 24 Haziran seçimleriyle ilgili manzara alışverişinde yer alan Kılıçdaroğlu, MYK’yı toplantıya çağırmıştı. Toplantıda 24 Haziran seçimlerinin sonuçları masaya yatırıldı.  Toplantının gerisinde Kemal Kılıçdaroğlu, seçimler sonrası ilk kez kameraların karşısına geçerek yorumlama yaptı.

“Tüm bu baskılara karşın CHP örgütleri manâlı bir devir yaptılar.”

“Tüm bu baskılara karşın CHP örgütleri manâlı bir ödev yaptılar.”“Bütün bu baskılara rağmen CHP örgütleri önemli bir atama yaptılar.” Konuşmasına teşekkürlerle başlayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:”Oy kullananlara teşekkür ediyorum. Demokrasi adına binlerce gönüllü atama yaptı. Hiçbir beklentisi olmaksızın demokrasi olsun diye yola çıkıp yardım verenlere teşekkür ediyorum. Belli Başlı teşekkürü kendi örgütlerimize yapıyoruz. Tüm zorlama ve tehditlere rağmen yüreklice görevlerini yaptılar. OHAL vardı. Bıçaklanan arkadaşlarımız vardı. Gece sabaha karşı CHP bayraklarını asan kardeşlerimiz vardı. Devletin tüm imkanları kullanılıyordu karşı tarafta. Medyanın yüzde 95’i iktidarın kontrolündeydi. Tüm bu baskılara karşın CHP örgütleri kayda değer bir devir yaptılar. Daha önceki seçimlerde İçişleri Bakanı, Ulaştırma Bakanı görevinden istifa ederdi. Onlar da kullanıldı. Hak Bakanı istifa ederdi. İstifa etmediler. CHP örgütlerinin hangi koşullarda bir zoru gerçekleştirdiğinin vicdan sahibi olan herkesin bilmesini isterim.”

“Ak Parti’ye oy kaybettirdik”

s-87c2bc68295907ae198b2013d59ab9119e6af3Tercih sonuçlarını da değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Seçimlerle toplumun üzerindeki ölü toprağını kaldırdılar. Netice şu; AK Parti’ye 7 puan kaybettirdiler. Kolay elde edilebilecek bir başarı değildir. Bütün baskılara ve şantajlara karşın 7 puan indirdiler. Ben bu arkadaşlarıma teşekkür etmeyip de kime edeceğim. Oyları 42,5’e düştü, bu bizim için fazla manâlı bir netice. Bu sonuç parlamentoda iktidar partisini kaybetmesine yol açtı. Dünün tek adamı, bugünün topal ördeğidir. Her istediğini yapamayacak. Parlamentonun itibarini biz koruyacağız. Duvarın bir kısmını yıktık. Benzer azim ve kararlılıkla duvarın geri kalan kısmını da yıkacağız. Bu seçimin tek kaybedeni AK Parti’dir. 7 puan oy kaybetmiştir, parlamentoda çoğunluğu kaybetmiştir. Kazanan demokrasidir.” dedi.

“Orta Anadolu’da artık CHP’nin sesi daha gür çıkacak. Uzun zamandır delege çıkaramadığımız 13 ilde milletvekili çıkardık.”

s-da1fe002218d17aedb6dadd201c066fe547b5fSözlerine “Anadolu’yu barıştırdık.” diye devamlı Kılıçdaroğlu, “Asla yan yandan gelemezler diye hitabe atanların nutuklarını boşuna çıkardık, Insanlar İttifakı’nı kurduk. Demokrasiden yanlamasına konuşma alanların bir arada durmasının ne değin değerli olduğunu bütün dünyaya anlattık. Her türlü zorlama ve tehdide karşın sandık güvenliğini temin etmek namus borcumuzdu. Örgütümüz sandıklara sahip çıktı. Sağlıklı işleyen bir demokraside sandık güvenliği diye bir şeyden söz edilmez. Herkes görevini yapar. Ama iktidar liyakat sistemini sonlandırdığı için bu konuya farklı bir tartı verdik. Orta Anadolu’da bundan böyle CHP’nin sesi daha gür çıkacak. Uzun zamandır temsilci çıkaramadığımız 13 ilde milletvekili çıkardık. Bütün renkleri parlamentoya taşımayı başardık. Bu bizim demokrasiye olan bağlılığımızı gösterir. Biz bu konuda da tüm barajları yerle bir ettik. Dün arkadaşlarıma şu talimatı verdim: Her il başkanı ilçe başkanı milletin hukukunu sonuna kadar koruyacağız. Sarayın çıkardığı kararnameler sonuna kadar irdelenecek. Meclis’in itibarını koruyacağız. Ekonomide yangın var. Önümüzdeki işlem basmakalıp bir işlem değil. Vatandaşın hakkını korurken onun ekonomisini de koruyacağız. Pek fazla bilgiyi kamuoyunda gizleyeceklerdir. Bizim görevimiz bütün bilgileri kamuoyuyla paylaşmak olacaktır.” ifadelerini kullandı.

“Demokrasiye inanmayan bir insan tebrik edilemez.”

s-5d407a91d22469fa9728a8ad25067d33113fd4Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik edip etmediği sorulan Kılıçdaroğlu, “Demokrasiye inanmayan bir insan tebrik edilemez. Yasama, yürütme ve yargıyı kendine bağlayan tebrik edilemez. Nesini tebrik edeceğim. Bir diktatörün nesini kutlayacağım. Dikta heveslisi olan tebrik edilmez” dedi.”Seçimde yok, demokraside aldatma var” diyen Kılıçdaroğlu, “Demokraside ortaya konan haksız tabloya uyarı sürüklemek için söylüyorum” biçiminde konuştu.

“CHP’den pozitif oy alması değin da doğal bir şey olamaz”

s-0445aa61d16ff550ee42dbbece33dd6fe7f10bMuharrem İnce’nin oy oranıyla bir soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Muharrem Bey’in CHP’den artı oy almasını öteden beri savunduk. Niçin altı oklu rozeti çıkarıp Türk bayraklı rozet taktı. Muharrem Bey’in çalışmalarına katkı verdik. Hiçbir tenkit de yapmadık. Çalıştı, uğraş etti. CHP’den artı oy alması kadar da doğal bir şey olamaz. Oyun daha pozitif olması lazımdı, beklentinin altında kaldı kendisinin ifadesi. Partide ne olacağına partililer karar verir. Biz 9 ay daha sonra lokal seçimler var. İkinci duvarın kalan kısmını orada yıkacağız. Fazla daha zinde sonuçlar elde edeceğiz. Tüm veriler bunu gösteriyor. Koltuk sevdalısı olanların bu partide yeri yoktur. Bireysel çıkarlarla kendisine yol arayanların bu partide yeri yoktur.”

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları sonrası sosyal medyadan da tepkiler geldi…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın