rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Kenan Sofuoğlu’ndan Emeklilik Kararı: ‘Cumhurbaşkanımın Ricası Üzerine Yarış Kariyerimi Noktalıyorum’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Dünya Supersport Şampiyonası’nda Kawasaki Puccetti takımı namına yarışan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, hafta sonu İtalya’da düzenlenecek etabın peşinde kariyerine son vereceğini açıkladı.

s-92a720ffc74cab65b302561d2fdc277dfa2d5c Instagram hesaplarından yaptığı paylaşımla emeklilik kararını duyuran 33 yaşındaki Sofuoğlu, “Cumhurbaşkanımın ricası üzerine yarış kariyerimi noktalıyorum. Bu hafta sonu İtalya’da jübile yapma kararı aldık. Son zamanlarda yaşamış olduğumuz sakatlıklar, ailemin korkuları ve Cumhurbaşkanımın bundan böyle bırakmam gerektiği talimatı, düşündüğümden erken bir zamanda bu kararı almamıza sebep oldu” ifadelerini kullandı.

’12-13 Mayıs’ta İtalya’da jübile yapacağız’

Türkiye’yi dünyada temsil edecek kayda değer sporcular yetiştirdikleri için gözünün arkada kalmadığını aktaran Sofuoğlu, “Şanlı bayrağımızı onlara teslim ediyorum. 20 yıl önce başlayan kariyerimizde hayalim dünya şampiyonalarında yarışabilmekti. Şükürler olsun Rabbim bize 5 defa kazanan olmayı nasip etti. Bu şampiyonlukları almamızda fazla kişinin emeği var. Bizi bu yolda destekleyen ve dualarını esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunarım. Yarıştığım ekip ve sevenlerim için 12-13 Mayıs’ta İtalya’da jübile yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Kariyerine sığdırdığı 4 şampiyonluk

s-9613957abdaed5f1a99adfa4006d4fddbeda55Kenan Sofuoğlu, 2007, 2010, 2012, 2015 ve 2016 yıllarını şampiyonlukla kapatırken geçen sezon da dünya ikincisi olmuştu. Bu sezon şampiyonanın Avustralya’daki birincil yarışında kaza yapan Sofuoğlu, sakatlığı sebebiyle son 3 etaba katılamamıştı.

Sosyal medyadan Sofuoğlu’nun bu kararına tepkiler geldi…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın