rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Saffet Köse: ‘Batı’dan İnsan Hakları Diye Bir Şey Getirmişler, Vaktiyle Kul Hakkı Vardı’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, katıldığı bir konferansta “insan hakları”, “bayan hakları”, “çocuk hakları” kavramlarının varlığından şikayet ederek “Çatışmacı kültürün ürünüdür ve bu da hakperest bir toplum ortaya çıkarıyor.” dedi.

s-5a4e2ec48051f2d6dde67a76aab0f69787acc3 Gazete Manifesto’nun haberine göre, İstanbul Bağcılar İlçe Müftülüğü’nün Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlediği “Günümüz Ailesinde Problemler ve Çözüm Yolları” konulu konferansa katılan Rektör Köse, “Vaktiyle kul hakkı denildiğinde titrerdik. Bunu kendimize bir vazife olarak bilirdik.” açıklamasını yaptı.

“Hakperest bir toplum ortaya çıkarıyor”

“Hakperest bir toplum ortaya çıkarıyor”“Hakperest bir toplum ortaya çıkarıyor” “Derhal insan hakları diye bir şey getirdiler. Bayan hakları ve çocuk hakları, işçi hakları, hasta hakları diye.” ifadelerini kullanan Köse hem Sözkonusu hakları “Batı dünyasından gelen ve çatışma kültürünün ürünü olan seküler haklar” diye niteleyen Köse, “Çünkü orada sosyal bir yapı var ve bu yapı içerisinde üstler astları eziyor. Çatışmacı kültürün ürünüdür ve bu da hakperest bir toplum ortaya çıkarıyor.” dedi.

“Rahat arıyorsak hakperest olmayı terk etmemiz gerekiyor”

s-101b80bde95c1a86a0e17c8a386690a05d39eeHaklara “alerji”sini açıklama ettiği sözlerine “Adam diyor fakat, bu benim hakkım, çocuk diyor bu benim hakkım, diğeri diyor benim hakkım. Haklar üzerinden bir çatışmaya getirip ailenin içine soktuk. Bu önemli problemlerden bir tanesidir” diye devamlı Köse, “Çözüm ve rahat arıyorsak hakperest olmayı terk etmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Rektör Köse’nin bu açıklamaları için sonradan sosyal medyadan da tepkiler geldi…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın