rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Karamollaoğlu’na Göre Madımak ‘Katliam’ Değilmiş: ‘Pencereleri Açmadıkları İçin Öldüler’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 1993 yılında yaşanan Madımak olaylarını da değerlendiren Karamollaoğlu, yaşananların katliam olmadığını ve ölenlerin pencereleri açmadığı için hayatını kaybettiğini savundu.

‘Katliam olarak vasıflandırmadım. Bu can sıkıcı bir hadisedir’

‘Toplu Cinayet olarak vasıflandırmadım. Bu üzücü bir hadisedir’‘Katliam olarak vasıflandırmadım. Bu can sıkıcı bir hadisedir’ Yaşananları katliam olarak görmediğini söyleyen Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı: 

“Katliam olarak vasıflandırmadım. Bu üzücü bir hadisedir. Bu, hakikaten fazla acı olarak tarif edilir. Oysa; toplu cinayet demek mahsus ben bu insanları öldürmek için yaptım denirse olur. Onun adı toplu cinayet olur. Lakin orada bir hadise meydana gelmiş; oteldeki perdeler yakılmış, arabalar yakılmış. Arkasında da ateş bacayı sarmış. İçerideki ahali da pencereleri açmadıklarından dolayı ahali ölmüş.”

Karamollaoğlu’nun programdaki gazetecileri bile şaşırtıcı sözleri sosyal medyada tepki topladı

s-d352147a7ba7cb9b77f13e747796f03ea8efac

Esksisozluk.com-Madımak Toplu Cinayet Değildir Pencereleri Açsaydılar

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın