rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı Sınırları Zorladı: ‘Uber’e Binen de Kullanan da Vatan Hainidir’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İstanbul Taksiciler Birliği Başkanı İrfan Öztürk, “Uber, San Francisco’da doğmuş, bugün benim askerime silah sıkan, Afrin’de askeri şehit eden hainlerin ürediği yerdir. Uber’e binen de kullanan da vatan hainidir” dedi. Öztürk, yolcuların taksi bulamamasının sorumlusunun lokal yönetimler olduğunu söyledi.

s-2058902603aa69d568602d8c3a9fe0c6054e34 Gazete Damga’dan Ufuk Çoban’ın sorularını yanıtlayan Öztürk, Taksi ile alakalı 1 kurum var. Bütün tabular yıkılacak. Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde taksi birimi açılacak. Bu taksi biriminde İstanbul Taksiciler Odası’nın vereceği personel çalışacak” diye konuştu.

‘Uber bitecek, bu net’

s-8b9ceccc15adcc8f84b1af592b60e4b405e127Uber için global hırsızlık diyen Öztürk, “Uber bitecek bu net. Bunda bir bıkkınlık değil ama diyelim ancak siz bir nalbur dükkanı açacaksınız. Bende bir kebap dükkanı açacağım ve ast yanayız. İki işyeri tutttuk, nalburu başlamak daha kolaydır. Uber denilen bu global hırsızlar büyükşehirden hırdavatçı dükkanı (teşbihte hatam olsun teşbih yapıyorum) açacağım deyip izin alıp kebapçılık yapmaya benzeyen bir sistemdir.” dedi.

‘Uber eşittir PKK, DAEŞ’

s-3d6220f9bbea573492c109e466e9ee9eb5d9ce‘Uber, San Francisco’da doğmuş bugün benim askerime tabanca sıkan Afrin’de askeri şehit eden hainlerin ürediği yerdir.’ diyen Öztürk hem tartışmalara niçin olan şu açıklamaları yaptı: “Uber’e binen de kullanan da vatan hainidir. Bu işyeri ABD firması etrafınıza baktığınızda en büyük hainlği yapan ABD. Vatandaş Uber’e biniyor örneğin 100 TL olsun. Bu 100 TL dövize çevriliyor. Hollanda’da Deutsche Bank’a gidiyor. Oradan 20 TL’si kesilip geri geliyor. Bu hainlik değil de nedir. Halk döviz artmasın diye dövizlerini bozdurdu. Bu kampanyalar bu vatan için yapıldı. Fakat hemen UBER denilen global, binen ve kullanan hırsızlar gereksizce timsah gözyaşı dökmesinler. Bu söylediklerim ağırsa da kabulümdür. İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Uber için korsandır açıklaması yapmıştı. Korsan taksi muamelesi yapılması gerektiğini açıklamıştı. Durakların bir sahibi var, para saymış lakin kurala alıntı yapmak sorundu. Durak sahibi UKOME kararına alıntı yapmak zorunda. Ulaştırma Bakanlığı’nın ve İBB’nin kararlarına uymakla mükellefsiniz. Otogar 25 yıllığına kiralanmıştı. Hangi kurala uyuluyor orada. Yine Ulaştırma Bakanlığı ve İBB’nin kurallarına alıntı yapmak zorundasınız. Uber eşittir PKK’dır, DEAŞ’tır, resmi olarak teröristtir.”

Sosyal medyadan da Öztürk’ün bu açıklamalarına tepkiler geldi…

Ayrıca bakınız

Dernek Başkanı Uber’i FETÖ’ye Benzetti… Son Günlerin Tartışma Konusu: Sarı Taksi vs Uber

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın