rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

İrlandalı Turist 40 Bin Dolarlık Yüzüğü Yuttu: Saatlerdir Tuvalete Çıkması İçin Bekleniyor

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bir kuyumcuya herif görünümünde giren İan Camppel isimli İrlandalı turist, incelediği yüzüklerden birini kuyumcunun anlık boşluğundan faydalanıp çaldı. Güvenlik kamerası incelemesinde yüzüğü yutmuş olabileceği ihtimali üzerine hastaneye götürüldü ve ultrason filminde 40 bin dolarlık yüzük Camppel’in bağırsağında saptandı. Polis ve kuyumcu turistin dışkılama yoluyla yüzüğü çıkarması için saatlerdir bekliyor… 

s-bf6db70b2c51933cf2b806815d798c699423a0 İrlandalı turist İan Camppel, dün öğle saatlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde Kordon Caddesi’ndeki bir kuyumcuya müşteri gibi gelip, pırlanta yüzüklere görmek istediğini söyledi. Oturması için yer gösterilen Camppel’a, beğendiği iki pırlanta yüzük, incelemesi için tezgahtar kadar çıkarıldı.Tezgahtar, Camppel’a pırlantaların özelliklerini anlatıp, sertifikalarını gösterdi. güya, tezgahtarın abes bir anından faydalanan Camppel, 40 bin dolar değerindeki pırlanta yüzüklerden birini önce avucunun içine sıkıştırıp arkasından da kapri pantolunun rahat cebine koyduktan sonra, iki yüzüğü de beğenmediğini belirtip, teşekkür ederek dükkandan çıkmak istedi. Camppel, mağazanın kapısına geldiğinde, tezgahtar yüzüklerden birinin yetersiz olduğunu fark edip, kendisini durdurdu. Peşinde polis çağırdı.

O anlar emniyet kamerasına böyle yansıdı:

O anlar emniyet kamerasına böyle yansıdı:O anlar güvenlik kamerasına böyle yansıdı:

Yüzük bağırsağında saptandı

s-1f4c9072388c529c66b1bd2a49d645e824d2cb Polis ekiplerinin Camppel’ın üstünde yaptığı aramada yüzük bulunamadı. Ama, bu sırada kuyumcunun müdürü güvenlik kamerası görüntülerini incelediğinde Camppel’ın yüzüğü avucunun içine alarak çaldığını belirledi. Oysa, buna rağmen yüzük bulunamayınca Camppel’in yutmuş olabileceği ihtimali üzerine nöbetçi savcıdan hastanede tıbbi görüntüleme yapılması için müsade alındı. Peşinde Camppel Marmaris Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Hastanede çekilen 4 öbür ultrason sonucunda yüzüğün İrlandalı turistin kalın bağırsağında olduğu saptandı. Yüzüğün doğal yollardan çıkması için bekleyişe geçildi.

“11 saattir hastanede başında bekliyorum”

s-15a2be4d15629fa3258ef76ac809ce29602bd6 Türkiye’nin ve Avrupa’nın çoğu şehrinde dükkanları bulunduğunu gösteren ve isminin açıklanmasını istemeyen kuyumcu mağazasının sahibi, bu cins olayların daha önce de başlarına geldiğini belirtip, “O süre yapılan haberlerde o ülke vatandaşları göre kasıt haline getirildik. bu nedenle ismimizin gizli kalmasında fayda olduğunu düşünüyoruz. İrlandalı turistin el çabukluğu ile 2,5 kırat ağırlığında, piyasa değeri 40 bin dolar olan pırlanta yüzüğü çaldığını kamera görüntülerinden belirledik” dedi.Turiste, pırlantayı içeri almamak için tedavisini üstleneceklerini ve kendilerine geri vermesi halinde davacı olmayacaklarını söylediklerini aktaran işyeri sahibi şöyle devam etti: “Tüm iyi niyetimize karşın hırsızlığı kabul etmedi. Ancak, çekilen 4 ultrason ile pırlantanın kalın bağırsağında olduğu net bir şekilde ortada. Çıkarılması için doktorlar uğraşıyor. 11 saattir hastanede başında bekliyorum. Hırsızlık kameralar göre saptama edilmiş olmasına rağmen turist o kadar bakımlı fakat cümbür cemaat baş döndürücü. Bize bunları yaşatan turistten şikayetçiyiz”

İrlandalı turiste yüzüğü dışkılama aracılığıyla çıkartabilmesi için sindirimi hızlandırıcı hap verildiği öğrenildi. Yüzüğün kalın bağırsaktan çıkması için 15 santimetrenin kaldığı bildirildi.

s-aa8c4f9021e192642f0501fe5ff611a53b9da9

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın