rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

İnce’nin Kaynak Gösterdiği Nasuhi Güngör Kendi Kitabını Yalanladı: ‘Bilgi Değil, Dedikodu Yazdım’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İncem bugün Kırşehehir mitinginde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’nin kuruluşundan önce Fethullah Gülen ile görüştüğü iddiasına kaynak olarak gazeteci Nasuhi Güngör’ün “Reformcu Hareket” kitabını göstermişti. Kitabın yazarı Güngör’den ise dikkat çeken bir cevap geldi. Güngör, 20 yıl önce kaleme aldığı kitabının data ve belgelere yok, dedikodulara dayandığını belirterek yazdıklarını yalanladı. 

s-ca2814556f40828ed75cf57f60813b0f7a6316 CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce geçtiğimiz günlerde CNN Türk’te katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’yi kurmadan önce Fethullah Gülümseyen ile görüşmeye giderek “icazet aldığını” bahis etmişti.

İnce’nin iddiasına Erdoğan, “kanıt edemezsen namertsin” diyerek cevap vermiş ve İnce hakkında 100 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

‘Pensilvanya’ Polemiği Sürüyor: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Muharrem İnce’ye Tazminat Davası –

İnce: “Erdoğan’ın Güler Yüzlü’le görüştüğünü kendisinin yakın arkadaşı yazmış”

İnce: “Erdoğan’ın Tebessüm Eden’le görüştüğünü kendisinin yakın arkadaşı yazmış”İnce: “Erdoğan’ın Gülen’le görüştüğünü kendisinin yakın arkadaşı yazmış” Bugün Kırşehir’de konuşan Muherrem İnce iddiasına kaynak olarak bir dönem TRT Haber Daire Başkanlığı da yapan gazeteci Nasuhi Güngör’ün “Yenilikçi Hareket” kitabını gösterdi. İnce şunları söyledi: “Fethullah Gülen’le görüşen namerttir, kanıt etmezsen namertsin” dedi. Ben de ona beraber giden kişinin bunu bana sağladığını söyledim. Hasar vermesin o kişiye diye 24 Haziran’dan sonradan açıklayacağımı söyledim. Elimde bir kitap var. Nasuhi Güngör. 17-25 Aralık’tan daha sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Bu dost bir kitap yazmış. Kitabın 89. sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle lakin sakın kumandayı duvara atma. “Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında uzun süredir orada yaşamış Fethullah Tebessüm Eden ile bir araya geldi” Yani 2000 yılının mayıs ayında Erdoğan’ın Tebessüm Eden’le görüştüğünü kendisinin yakın arkadaşı yazmış.”

Kendi kitabını yalanladı

s-6863c24dd971df0cdff815324f1d644fb1f5a6 Muharrem İnce’nin Erdoğan-Gülümseyen görüşmesi iddiasına kaynak olarak gösterdiği “Reformcu Hareket” kitabının yazarı Nasuhi Güngör, Twitter hesabından yaptığı açıklamada kendi kitabında aktardıklarını yalanladı. Güngör, “Kitapta geçen ‘Tayyip Erdoğan-Fethullah Güler Yüzlü görüşmesi’yle ilgili iddialar, ne yazık ancak somut herhangi bir bilgiye ve belgeye yok, ayrıntılarıyla o dönemdeki bazı dedikodulara dayanmaktadır. Zaten kitapta da buna dair hiçbir veri ya da belgeye atıf yoktur” diye yazdı.

İşte Güngör’ün o tweetleri:

Kendini yalanlayan Güngör, sosyal medyanın gündeminde…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın