rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

İki Bakan Açıkladı, O Videoları Çekenler Gözaltında: ‘Atatürk’e Hakaret ve Çocuklara Yönelik İstismar’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Hak Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medyada paylaşılan “Atatürk’e hakaret ve çocuklara karşın istismar” görüntüleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

İzmir’de, ‘Gaga Bulut’ lakaplı kişi, para karşılığında iki erkek çocuğu öpüştürmüş ve bu görüntüleri YouTube hesabından paylaşmıştı.

s-36b66ac1ef73b021cab9b45cc7b89202b86b19

Paylaşılan bu görüntüler sosyal medyada çabuk yayıldı ve tepkilere niçin oldu. Çok sayıda vatandaş yetkili kurumlara çağrıda bulundu. Bunun üzerine İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Paylaşılan bu görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı ve tepkilere neden oldu. Çok sayıda vatandaş yetkili kurumlara çağrıda bulundu. Bunun üzerine İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.Paylaşılan bu görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı ve tepkilere neden oldu. Çok sayıda vatandaş yetkili kurumlara çağrıda bulundu. Bunun üzerine İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.s-995f38750d6f5cbec257a0627326a8b8deacf4 DHA DHA, İzmir muhabiri Taylan Yıldırım’ın aktardığı bilgiye göre, sosyal ağ fenomeni olarak tanıdık ‘Gaga Bulut’ lakaplı kişi, “müstehcenlik suçu” işlediği gerekçesiyle gözaltına alındı ve ifadesi gücenmek üzere Emniyet’e götürüldü.

Tepkilere niçin olan bir diğer video: Son zamanların popüler internet uygulaması Tiktok’ta skandal bir video paylaşıldı.

s-d8a7440c0fae6874973914c397798d4a1e4292 İnfiale yol açan videoda @yusufsaba’ isimli bir kullanıcının Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün büstünün karşı hakaretler ettiği ve büste vurduğu görüldü.

Bakan Aristokrat, sosyal medya üzerinden bu kişilerin gözaltına alındığını duyurdu

Bakan Soylu, “Atatürk’e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden, çocuklarımıza cinsel içerikli tacizi yapıp, videoyu çekip yayınlayan kişiler Türk polisi tarafından gözaltına alınmışlardır. Kamuoyunu saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de soruşturma açıldığını açıkladı ve ekledi: “Yargımız, bu tarz olayların üzerine süratle gitmeye devam edecektir”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın