rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

İHH Başkanı Bülent Yıldırım Suriye’ye Atılan Füzeleri Az Buldu: ‘İçimizi Serinletmedi’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Destek Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’ye yaptığı operasyonu değerlendirdi. ‘Danışıklı dövüş gibi bir atış yapıldığını düşünüyoruz’ diyen Yıldırım, Suriye’ye çok eksik füze atıldığını ve atılan füzelerin içlerini serinletmediğini söyledi.

Suriye yönetiminin Doğu Guta’da sivillere karşın kimyasal atak gerçekleştirdiği iddiası üzerine ABD, İngiltere ve Fransa kimyasal tabanca tesisi olduğu iddia edilen hedefleri vurdu.

Ve Işlem Gerçekleşti: ABD, İngiltere ve Fransa Suriye’yi Vurdu –

‘O tesislerin değil edilmediğini düşünüyoruz’

s-c910bfbe7c9e7826066141eff8508b4b2fe00a Afyonkarahisar’daki ”Mazlum Coğrafyalar ve Ümmetin Yetimleri” programında konuşan İHH Genel Başkanı Bülent Şimşek, Suriye’ye yapılan saldırıda çok eksik noktanın vurulduğunu savundu. Yıldırım, savaş gemilerinin Doğu Akdeniz’e gelmesinin esasen ABD’nin bölgeye yerleşme planı olduğunu vurguladı ve şöyle devam etti:

”Doğu Akdeniz’deki doğalgazın çıkarılmasında tümü pay sahibi edinmek istiyor. Hem Golan Tepeleri’nde Suudi Arabistan’daki petrole benzeşen, rezervler bulundu. Doğal olarak bu bir savaş sebebi. Bugün atılan füzeler içimizi serinletmedi.”

‘Danışıklı dövüş gibi bir atış yapıldığını düşünüyoruz’

s-c30a39cd59a15b9f75ec425d60058f520cb596 Operasyonda yapılan atışların ‘entrika’ olduğunu söyleyen Yıldırım, önümüzdeki günlerde Suriye yönetiminin yeni bir kimyasal saldırı yapma ihtimalinin olduğunu belirtti:

”Çok eksik vuruş yapıldı ve o tesislerin değil edilmediğini, bir entrika gibi bir atış yapıldığını düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde yine kimyasal silahın kullanılma tehlikesi ve riski olduğunu biliyoruz. Şu belli başlı kadar kimyasal silah 28 kez kullanıldı. Buna yönelik de dünya sessiz.”

‘Suriye’ye yapılan operasyona hayır dememiz muhtemel değil’

s-6f8ead6c9c8ddab8bd1ce2f73ef86f4e3e12c9 Yıldırım kimyasal silah kullanılmasını kabul edemeyeceklerini söyleyerek yapılan operasyona niçin ”hayır” diyemeyeceklerini şu sözlerle aktardı: 

”Kimyasal tabanca kullanılmasını katiyen kabul etmiyoruz. Orada bu silahların sonuçlarına uğramış çocuklarımızın halini daima beraber gördük. Yeniden Doğu Guta’dan meydana çıkan mültecilerin sınırda karşılanmasını İHH olarak bizler yapıyoruz. Çadır kentler kuruyoruz. Orada kimyasal silahtan nedeniyle etkilenen birçok insanla karşılaştık. Bu zalime aleyhinde başka bir zalimin böyle bir müdahalesine hayır dememiz mümkün değil.”

Şimşek’ın Suriye yapılan saldırı hakkındaki sözleri sosyal medyanın gündeminde

s-4aecd07b1608a45e2263fa00ae88dbbe2bc107

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın