rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

İddianame Tamamlandı: Rapçi Ezhel Hakkında 10 Yıla Dek Hapis İstemi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

23 Mayıs tarihinde “uyuşturucu madde kullanımını özendirdiği, gençleri uyuşturucu kullanımına, şiddete özendirme kaliteli yayınlar yaptığı” iddiasıyla gözaltına alınan ve çıkarıldığı duruşma kadar tutuklanan ünlü rapçi Ezhel hakkında hazırlanan iddianamede 10 yıla değin hapsi istendi.

Ünlü Rapçi Ezhel ‘Uyuşturucu Kullanımını Özendirmek’ Suçlamasıyla Tutuklandı –

Youtube’dan yaptığı yayın nedeniyle BİMER’e şikayet edilmişti.

s-896ef26b6bee5291722366e4de957e9c96306d Habertürk gazetesinden Özlem Kaya’nın haberine tarafından, 28 Şubat 2018 tarihinde Youtube’den yapmış olduğu yayınlarda uyuşturucu madde kullanımını özendirdiği gerekçesiyle BİMER’e şikayet edilen ve 23 Mayıs tarihinde gözaltına alınarak tutuklanan Ezhel lakaplı Serdar İpekçioğlu hakkında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı göre iddianame hazırlandı.

İddianamede Ezhel hakkında 5 yıldan 10 yıla değin hapis cezası ve bin günden onbin güne değin adli para cezası istek edildi.

s-fabee4d93f1077b022eadda10333fa5eb985c9 Ezhel hakkında hazırlanan iddianamede, sosyal ağ ortamındaki paylaşımlarıyla uyuşturucu ve ya da uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirecek şekilde paylaşımlar yaptığı belirtildi. Ayrıca İpekçioğlu’nun kullandığı kaydedilen ‘Ezhel06’ isimli instagram hesabında hint keneviri bitkileri ile çekilmiş fotoğrafının olduğu, bu fotoğrafın 5 bin 182 kişi kadar beğenildiği  belirtildi.  Yeniden İpekçioğlu kadar şarkı sözü olarak “Esrarın da etkisiyle ışık daha aydınlık çekilir nefesler” sözünü yazdığı aktarıldı.Hakkında “uyuşturucu madde kullanılmasını teşvik” suçundan 5 yıldan 10 yıla dek hapis cezası ve bin günden onbin güne kadar adli para cezası ile istemiyle dava açılan İpekçioğlu’nun yargılanmasına önümüzdeki günlerde Anadolu 44. Asliye Canice Mahkemesi’nde başlanacak.

Sercan İpekçioğlu ifadesinde, müzisyen olduğunu ve suçlamaya konu olan ifadeleri şarkı sözü olarak yazdığını söyledi.

s-5de11d222580c948cfbc3e39b77868bafef72c 23 Mayıs 2018 günü gözaltına alınan İpekçioğlu sorgusunda Instagram ve Youtube’da yapılan paylaşımların kendisine ait olduğunu ancak amacının uyuşturucu madde kullanmayı özendirmek olmadığını belirtti:

“Instagram ve Youtube isimli sosyal medya ortamında paylaştığım videoda amacım uyuşturucu madde kullanmayı özendirmek değildi. Ben müzisyenim, güfte yazdığım da oluyor. böylece bu şekilde bir video paylaştım. Suçlamayı kabul etmiyorum.”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın