rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Hortum Antalyayı Yıktı Geçti: 38 Kişi Yaralandı

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Antalyanın Finike, Kumluca ve Demre ilçelerinde dün saat 21.30 sıralarında oluşan hortum, bölgede büyük çaplı hasara yol açarken, toplam 38 kişi yaralandı. Bölgede çok sayıda tarım alanı, sera ve yerleşim yeri zarar görürken hortum çok sayıda ağacını da kökünden söktü…

Finike, Kumluca ve Demre bölgesinde ise yağışla birlikte saat 21.30 sıralarında hortum oluştu.

Finike, Kumluca ve Demre bölgesinde ise yağışla birlikte saat 21.30 sıralarında hortum oluştu.Finike, Kumluca ve Demre bölgesinde ise yağışla birlikte saat 21.30 sıralarında hortum oluştu.

Denizde başlayan hortum karaya doğru ilerledi ve yerleşim yerlerini vurdu.

Türkiyenin örtü altı sebze üretim merkezi olan Kumluca ilçesinde, denizde çıkıp 400 metre genişliğinde, 4 kilometre ilerleyen hortum önüne çıkan seralar, gecekondular, enerji nakil hatlarına zarar verdi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, “Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. 2 bin dönüm sera zarar gördü” dedi.

Evlerdeki eşyalar sokağa savruldu, bazı evlerin çatıları uçtu, istinat duvarları yıkıldı.

Hortum pek çok portakal, nar ve zeytin ağacını da kökünden söktü.

Kentin batısı kamyonları deviren bir fırtına ile karşı karşıya kaldı…

Kaş ilçesinde ceviz büyüklüğünde dolu yağışı meydana geldi. Bölgede birçok tarım alanı, sera ve yerleşim yerlerinde zarar meydana geldi.

Kemer ilçesinde ise yağmur ve fırtına nedeniyle Atatürk Caddesindeki ağaçlar devrildi.

Finikede denizde başlayarak karada ilerleyen hortum, 10 gün sonra açılışı yapılması planlanan Finike Adliyesine de büyük zarar verdi. Binanın camları kırıldı, Atatürk büstü devrilerek zarar gördü.

Binanın camları kırıldı, Atatürk büstü devrilerek zarar gördü. Büst sabah gelen çalışanlar tarafından bulunduğu yerden kaldırılarak muhafaza altına alındı.

Finikede 28, Kumluca ve Demrede 5er kişi olmak üzere toplam 38 kişi yaralandı.


Güneşin doğmasıyla birlikte hortum ve fırtınanın verdiği zarar gün yüzüne çıktı.

İşte hortumun Antalyada yarattığı tahribatın görüntüleri
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın