rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Hedefi, ‘İşsizliği Gidermek’: Zonguldak’ın Bağımsız Milletvekili Adayı Pazarcı Safiye Orhan Baltacıoğlu

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde pazarcılık yapan Safiye Orhan Baltacıoğlu, bağımsız milletvekili adayı oldu. Milletvekillerinin sokağa inmediğini, dolmuşa binmediğini söyleyen Baltacıoğlu, Ereğli’nin sorunlarını bildiği için ve ayrıca gençlere hem de kadınlara önayak edinmek için milletvekili olduğunu belirtti. 

‘Ereğli’nin sorunlarını giderebilmek nedeniyle egemen namzet olmaya karar verdim’

s-8e08439d709c7eaa5564be110dae3e5f3efb0e Doğan Haber Ajansı’nın haberine kadar, iki çocuk annesi 42 yaşındaki Safiye Orhan Baltacıoğlu, 13 bin 916 lirayı yatırarak Zonguldak’tan bağımsız milletvekili adayı oldu. Yıllarca halka hizmet ettiğini ve milletvekili olma kararı aldıktan sonra her kesimden destek gördüğünü gösteren Baltacıoğlu, milletvekili adayı olma nedenini şöyle açıkladı:

”Öncelikle esnafım. Zonguldak ve Ereğli’nin büyük sorunları olduğu için ve bu sorunları giderebilmek nedeniyle egemen namzet olmaya karar verdim.”

‘Ayrıca gençler, keza de kadınlar namına önayak almak istedim’

s-bb01dc376b558c3840e79fb73d5394b1d9d369 Keza gençlere keza de kadınlara misal elde etmek istediğini söyleyen Baltacıoğlu: ”Bugün milletvekilleri sokağa inmez, dolmuşa binmez, pazara inmez. Zonguldak´ın, Ereğli´nin mağduriyetini bildiğim için egemen aday oldum. Ayrıca gençler, ayrıca de kadınlar adına önayak edinmek istedim. Halkın insanıyız. Mağduriyet var. Bu sebepten yola çıktım. Allah´ın izni ile başarılı olacağız.” dedi.

‘Türkiye genelinde ve ilimizdeki en büyük sorun işsizlik’

s-e4f328b3eaeabafb84999ced59ef935bdfbd8e Türkiye’nin ve Ereğli’nin en büyük sorunun işsizlik olduğunu anlatan Baltacıoğlu, milletvekili olursa işsizliği gidereceğini, hatalı projeleri ve yanlış yatırımları düzelteceğini halka yardımcı olacağını açıkladı.

‘Vatanım ve milletim için feda olsun’

s-175c799a983771e5abf0844a7c948acdf04e73 Milletvekili adayı olabilmek için 13 bin 916 lira verdiğini ifade eden Baltacıoğlu, milletvekilliği adaylığı için ”Vatanım ve milletim için feda olsun. Allah içten olanın yanındadır. Bizler doğru bir şekilde bu işe soyunduk. Hayırlısı olsun” biçiminde konuştu.

Baltacıoğlu’nun egemen milletvekili adaylığı sosyal medyanın gündeminde…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın