rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

GÜVENLIK TEŞKİLATI 173. KURULUŞ YILINI KUTLUYOR

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bu kapsamda ilk olarak Afyonkarahisar İl Güvenlik Müdürü Fahrettin Neşeli, Polis Iş Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker, Polis Moral Eğitim Merkezi Müdür Vekili Itibar Karakaya ve beraberindeki heyet Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette günün anısına Vali Mustafa Tutulmaz’a çiçek ibraz edildi. İl Güvenlik Müdürü Fahrettin Neşelendirici, Polis Teşkilatının defalarca Vatanın ve Milletin hizmetinde olduğunu, bu atama bilinciyle hareket ettiklerini açıklama ederken, hafta baştan başa yapılacak etkinlikler hakkında Vali Mustafa Tutulmaz’a bilgiler verdi.

 

POLİSLERİMİZ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN TAYIN YAPIYOR

Vali Mustafa Tutulmaz: “Ülkemizde refah ve güven ortamının oluşmasını karşılayan, gerektiğinde canını hiçe sayarak, adalet, denklik, dayanıklılık ve haz çerçevesinde görevlerini en iyi şekilde yerine getirmek gayretinde olan polislerimiz, görevlerinin yalnızca suçluyu tutmak yok, suçun önlenmesi olduğunun bilincinde olarak gece gündüz demeden çalışmaktadır. Mesai mefhumu gözetmeden, büyük bir fedâkarca devir yapan bütün güvenlik teşkilatımızın 173. kuruluş yıldönümünü ve Polis Haftasını kutluyorum. Görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmet ve gazilerimizi minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

ŞEHİT POLİSLER DE UNUTULMADI

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş yılı ve Polis Haftası dolayısıyla Kocatepe Asri Mezarlığındaki Polis Şehitliği de ziyaret edildi.

 

Polis Şehitliği ziyaretine Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Vali Yardımcısı Erhan Günay, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Sırma, İl Güvenlik Müdürü Fahrettin Neşe Saçan, Polis Iş Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Eker, Polis Moral Eğitim Merkezi Müdür Vekili Asalet Karakaya ve çok sayıda polis katıldı.

İl Müftüsü Şükrü Kabukçu’nun Kur’lahza-ı Kerim tilavetinin akabinde edilen dualar sonrası Vali Mustafa Tutulmaz ve beraberindekiler göre şehit polislerin mezarlarına karanfiller bırakıldı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın