rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Gözümüz Okumuş! Robot Resmiyle Rağbette Kedi ‘Benekli’ Bulundu

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bursa’da “Alacalı” isimli kedinin kayıp ilanı sosyal medyada paylaşılınca duyarlı vatandaşlar seferber oldu. Ve Benekli bulundu… 

s-3252beace7dd1813e7d3c980a3808ff735a716Temsili resim Bursa’da Yağmur Kuruoğlu isimli çocuk, anneannesinin Alacalı isimli kedisi kaybolunca aramaya koyuldu. Ama tüm aramalarından sonuç alamayınca kayıp ilanı hazırladı. Benekli’nin resmini çizen Kuruoğlu, kedinin 40 cm boyunda ve başında benekler bulunduğunu belirtti. İlanın altına irtibat için anneannesinin numarasını ekleyip “Kedi mi gördünüz mü?” notu ile çevredeki direklere astı.

“Filmlerdeki gibi bildiri hazırladım”

s-5872d7bb4b5ff70fda7a635c94a6f5bdd7bb58 Alacalı’nin ilanını görenler fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaştı. Ilan kısa sürede şipşak yayıldı. Aklıselim vatandaşlar seferber oldu ve nihayet Benekli bulundu. Hürriyet’ten Kardelen Koldaş’a konuşan Yağmur, “Anneannemin kedisi Benekli’yi bulamayınca, filmlerde gördüğüm gibi duyuru düzenlemek istedim. Bilgisayar olmadığı için de resim çizdim. 4-5 tane yaptım. Birazcık az oldu fakat çok sık geçilen, göz önünde yerlere astım” dedi.Yağmur’un babası Güven Kuruoğlu ise “Bizim haberimiz bile olmadı. Bir sürü insan aramaya başlamış, sonra ben Twitter’da gördüm” dedi. Kızı Yağmur’un bir hayvansever olduğunu söyleyen baba, kızı için, “Kendisinin de bir kedi olduğundan şüpheleniyoruz” diye konuştu.

Alacalı’yi arkadaşı Pamuk buldu

s-cb02d4efa11eb4c0ead0fd7012e8b4542048b0 Anneanne Mukadder Sevim, Alacalı’yi, öteki kedisi Pamuk baştan sona bulduğunu anlattı. Alacalı ile beraber daha yavruyken sokakta buldukları Pamuk’un hareketlerini takip ettiğini bildiren Sevim, Pamuk’un onu Benekli’ye götürdüğünü söyledi. “O kaybolunca çok korktum” diyen anneanne, kedisine kavuşmanın mutluluğunu paylaştı: “Dünya sadece ahali için yok. Burada her değişiklik, Allah’ın yarattığı herkesin hakkı var. Hiçbir canlı acı çekmesin.”

Benekli’nin bulunması yüzleri güldürdü

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın