rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Gözümüz Okumuş! Robot Resmiyle Aranan Kedi ‘Benekli’ Bulundu

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bursa’da “Alacalı” isimli kedinin kayıp ilanı sosyal medyada paylaşılınca sağduyu vatandaşlar seferber oldu. Ve Alacalı bulundu… 

s-3252beace7dd1813e7d3c980a3808ff735a716Temsili fotoğraf Bursa’da Yağmur Kuruoğlu isimli çocuk, anneannesinin Benekli isimli kedisi kaybolunca aramaya koyuldu. Fakat tüm aramalarından netice alamayınca kayıp ilanı hazırlamaya karar verdi. İlana Alacalı’nin resmini çizen Kuruoğlu, kedinin özelliklerini yazıp irtibat için anneannesinin numarasını da ekleyerek “Kedi mi gördünüz mü?” notu ile çevredeki direklere astı.

“Filmlerdeki gibi ilan hazırladım”

s-5872d7bb4b5ff70fda7a635c94a6f5bdd7bb58 Benekli’nin ilanını görenler fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaştı. Bildiri kısa sürede yayıldı. Sağduyu vatandaşlar seferber oldu ve nihayet Benekli bulundu. Hürriyet’ten Kardelen Koldaş’a konuşan Yağmur, “Anneannemin kedisi Benekli’yi bulamayınca, filmlerde gördüğüm gibi ilan hazırlamak istedim. Bilgisayar olmadığı için de fotoğraf çizdim. 4-5 tane yaptım. Birazcık eksik oldu ama fazla sık geçilen, göz önünde yerlere astım” dedi.Yağmur’un babası Güven Kuruoğlu ise “Bizim haberimiz bile olmadı. Bir sürü insan aramaya başlamış, sonra ben Twitter’da gördüm” dedi. Kızı Yağmur’un bir hayvansever olduğunu söyleyen baba, kızı için, “Kendisinin de bir kedi olduğundan şüpheleniyoruz” diye konuştu.

Benekli’yi arkadaşı Pamuk buldu

s-cb02d4efa11eb4c0ead0fd7012e8b4542048b0 Anneanne Mukadder Sevim, Alacalı’yi, öteki kedisi Pamuk bir uçtan bir uca bulduğunu anlattı. Alacalı ile beraber daha yavruyken sokakta buldukları Pamuk’un hareketlerini takip ettiğini belirten Sevim, Pamuk’un onu Benekli’ye götürdüğünü söyledi. “O kaybolunca çok korktum” diyen anneanne, kedisine kavuşmanın mutluluğunu paylaştı: “Dünya yalnızca millet için yok. Burada her değişiklik, Allah’ın yarattığı herkesin hakkı var. Hiçbir canlı acı çekmesin.”

Alacalı’nin bulunması yüzleri güldürdü

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın