rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Görevliler Kadar ‘Yakalanan’ Mezarlıkta Dertli Kız: ‘Ne Olur Beni Bırakın da Gideyim’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Türkiye günlerce onu konuştu, görüldüğü yere kameralar yerleştirildi, meraklı vatandaşlar onu görmek için mezarlığa akın etti, hakkında ‘turizme katkısı var’ bile denildi. Çorum’da geceleri Ulu Kabristan’a gelip, Fatma Çiftçi’ye ait mezarın başında konuşup, ağlamasıyla gündeme gelen ve  psikolojik rahatsızlıkları olduğu belirtilen ‘esrarengiz kız’ dün gece yine aynı mezarlıktaydı. Görevliler kadar kovalanan ve ‘yakalanan’ 17-18 yaşlarındaki genç kız, “Ne olur beni bırakın da gideyim“ dedi.  s-8930d25c4c6667885f2e0169372f768f0646afDHA’nın haberine kadar, Çorum’da geceleri Yüce Mezarlık’a gidip, mezarların başında konuşup, ağlamasıyla gündeme gelen gizemli kız, dün gece tekrar mezarlıktaydı.

Yüce Kabristan görevlileri, ihbar üstüne harekete geçti ve el feneriyle mezarlıkta genç kızı aramaya başladı.

s-04248d650ca30a111acac6206dfa3a33855348

Genç kız, bir mezarın gerisinde saklanırken fark edildi. Kaçmaya çalıştı ama başaramadı.

s-d19266769c75e13ffcb24c52598299b41b34e1“Abi bırakın beni, gideyim” diyen kıza görevlilerden birisi, “Kızım sen tek başına gecenin bir saati mezarlıkta ne ararsın, bir derdin mi var? Hadi bize söyle, sana her konuda tezgâhtar olacağız. Korkma, bundan böyle belirlenmiş ellerdesin, bak biz yanındayız” dedi.

Ne olmuştu?

Çorum’da Gizemli Olay: Halk Müziği ‘Mezarlıkta Ağlamaklı Kız’ın Peşine Düştü, Gizemi Kameralar Çözecek – Çepni Mahallesi’ndeki Yüce Mezarlık görevlileri, 26 Nisan gecesi, siyah giysili, ayağında kırmızı ayakkabıları olan bir genç kızın mezarlığa gelerek, Fatma Çiftçi’ye ait mezarın başında konuşup, ağladığını fark etti. Birkaç gün defalarca yeniden benzer mezarın başına gelen genç kız için görevliler, ‘Her gece oraya gelip niçin ağlıyorsun, derdin ne? Yardımcı olalım, bize not bırak’ yazılı anekdot bıraktı.Görevlilerin ihbarı üstüne polis ekipleri harekete geçti. Çorum Belediyesi de mezarlıkta Fatma Çiftçi’nin mezarını görebilecek şekilde bir ağaca kamera yerleştirildi. Oysa bütün çabalar sonuçsuz kaldı.

Olayın duyulmasının gerisinde ‘gizemli kız’, Türkiye’nin gündemine oturdu. Olay, günlerce görsel ve yazılmış medyada geniş yer buldu

Mezarlıktaki Kızı Ilk Görebilen Görevli Konuştu: ‘Yardım Etmek İstedim, Karanlıkta Kayboldu’ –

Genç kızı “yakalayabilmek” için Çorum ve çevre illerden akın akın ahali mezarlığa geldi.

Mezarlıktaki Kız Çorum’u Karıştırdı: Arbede Çıktı, 4 Kişi Gözaltında – Hatta arbede çıktı ve polis ekipleri, mezarlık ve çevresinde güvenlik önlemi aldı. Seyyar satıcılar bölgede tezgah kurdu.

Gizemli kızın, “şehrin tanıtımına da katkı maddesi sağlayacağı” yönünde düşünceler zeka ortaya atıldı…

Mezarlıktaki Kız Çorum’a Turist Çekecek: ‘Sosyal Medyada Yazılan Hikayeleri Efsaneleştireceğiz’ – Çorum İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ömer Arslan, “Bu cins efsanelerin, yaşandığı bölgede turizme büyük katkısı bulunmaktadır. İlimizin tanıtımında da bir efsane araştırırken bir anda da bu konu gelişmiştir. Yalnızca sosyal medyanın yazdığı hikayelerden efsane geliştireceğiz. Çalışmayı tasdik için bakanlığa ileteceğiz” biçiminde yorumlama yaptı.Ama Belediye Başkanı Akıllı Gül ise bu nesil bir değerlendirmeye katılmadığını söyledi.

Güvenlik kamerası görüntülerinden kimliği belirlenen ancak ismi açıklanmayan bu kişinin psikolojik sorunları olduğu öğrenildi.

s-9d7e5718e17666b356de756af2e210fb651dd8 Günlerce konuşulan olayla ilgili araştırmalarını sürdüren polis ekipleri, genç kızın mezarlık yakınlarındaki bir evde yaşadığını saptama etti.

Çorum Valiliği ‘mezarlıkta gözyaşı dökmek kabahat değil’ demişti. Fakat genç kız kovalandı ve yakalandı

Çorum Valiliği ‘mezarlıkta gözyaşı dökmek suç yok’ demişti. Fakat genç kız kovalandı ve yakalandı Çorum Valiliği ‘mezarlıkta ağlamak suç yok’ demişti. Fakat genç kız kovalandı ve yakalandı 5b07ee7a6242b85019993ec3.jpgÇorum Valiliği de bir kişinin özelindeki sebeplerden nedeniyle mezarlıkta ağlamasının güvenlik ve asayişe müessir bir yönü bulunmadığından, yönetimle ilgili ya da adli herhangi bir operasyon yapılmadığını dair açıklama yaptı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın