rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Giresun’da Halktan Destek Bulamayınca Aç Kalan Terörist Teslim Oldu

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Giresun‘un Yağlıdere ilçesinde bir PKK‘lı terörist kırsal kesimde yol açma ve temizleme çalışması yapan iş makinasının önüne çıkarak teslim oldu. Durumun jandarma ekiplerine bildirilmesi üzerine terörist gözaltına alınırken, bölgede operasyon yoğunlaştırıldı.

İŞ MAKİNESİNİN ÖNÜNE ATLADI

Giresun‘un Dereli ilçesindeki Kulakkaya Yaylası’nda gittiği kahvede bulunanlar tarafından 2 ay önce ihbar üzerine yakalanan ‘Aram’ kod adlı PKK‘lı terörist Mustafa Tolucan’ın ardından bir terörist daha güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Sabah saatlerinde Yağlıdere ilçesinin yüksek kesimlerinde kar nedeniyle yol açma çalışması yürüten iş makinesinin önüne gelen bir terörist, teslim olmak için yardım istedi.

BÖLGEYE ÇOK SAYIDA JANDARMA VE ÖZEL HAREKAT SEVK EDİLDİ

İş makinesi operatörünün durumu jandarmaya bildirmesi üzerine bölgeye çok sayıda jandarma özel harekat timi sevk edildi. Adı henüz açıklanmayan terörist, jandarma güçlerince gözaltına alındı. Bölgede, 4-5 kişilik bir grup oldukları tahmin edilen, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla operasyonlar yoğunlaştırıldı.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın