rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Frankfurt – Eskişehir arkadaşlık kupası Anadolu Üniversitesinin

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Üniversite Evleri Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvaya Anadolu Üniversitesi, DSİ Bentspor, Saz Rock ve Tus Makabbi acemi futbol takımları katıldı. İki gün süren turnuvanın son gününde Tus Makkabi Frankfurt ile Saz Rock Frankfurt takımları aleyhinde karşıya geldi. Maçı 4-1 kazanan Saz Rock Frankfurt takımı turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Final karşılaşmasında ise Anadolu Üniversitesi, DSİ Bentspor’u 5-0 yenerek birincilik kupasının sahibi oldu.

FRANKFURT BELEDİYE BAŞKANI DA KATILDI

Kupa törenine Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Türkiye Şehir Halkı Konseyleri Birliği Başkanı Nuray Akçasoy, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Genel Başkan Yardımcısı Hüdai Doğu ile fazla sayıda konuk katıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen yaptığı konuşmada, davetli belediye başkanı Feldmann ve alıştırma arkadaşlarına teşekkür ederek, “Ortaya çıkan ve gelişerek, bugün gençlerin ortaya çıkardığı şeyin kazanılan bir futbol maçı ya da kupadan ziyade arkadaşlık, kardeşlik, sevgi ve uzlaşma olduğunu bir kere daha vurgulamak isterim. Frankfurt’tan gelen konuklarımız biliniz oysa, Eskişehir’in kapıları ve bizlerin kalpleri sizler için daima açıktır. Bu turnuvanın örnek olmasını diliyorum” dedi.

Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann da turnuvaya katılan sporcuları kutlayarak, “Sadece birinciler yok. Herkes kazandı. Fair play oldu, fazla yoğun bir duygu alışverişi yaşadık. Bu defa kardeş şehrimizi ayrı bir yönden tanınma fırsatı bulduğumuz için çok mutlu oldum. Dört takıma da teşekkür ediyorum. Sayın Büyükerşen’e fazla güzel misafirperverliği için teşekkürler. Turnuvaya katılanlar ve katkıda bulunanlar sizleri gelecek yıl Frankfurt’ta gösteri ediyorum. Turnuvanın ikinci ayağını Frankfurt’ta Alman çimlerinin üstünde yapalım. Orada hem spor yapmanın mutluluğunu yaşayalım ve bir kere daha dostluğumuzu pekiştirelim” diye konuştu.

ES ES TEZAHÜRATI

Turnuvada birinci olan Anadolu Üniversitesi’ne kupasını veren Yılmaz Büyükerşen, kurduğu üniversitenin takımına şampiyonluk kupasını vermenin kendisini onurlandırdığını söyledi. Büyükerşen, Anadolu Üniversitesi’nin kazandığı kupayı öteki üç takımın kaptanlarıyla birlikte havaya kaldırarak, “Dostluk kazandı” dedi. Turnuvada üçüncü olan Saz Rock Frankfurt takımı oyuncuları da daima bir ağızdan Eskişehirspor için “Es es es ki ama ama eski eski es” tezahüratında bulundu.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın