rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Facebook Kurucusu Mark Zuckerberg ABD Kongresi’nde Ifade Veriyor: ‘Benim Hatamdı, Özür Dilerim’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Facebook, 2016 yılında yapılan başkanlık seçimi için 87 milyon kullanıcının verilerini İngiltere merkezli Cambridge Analytica şirketi ile paylaşmış ve etik tartışmalarına niçin olmuştu. Kurucu Mark Zuckerberg de bugün ABD Kongresi’nde yaşananlarla ilgili ifade veriyor.

s-fe55aec2f8fb163da82f796a951fbc8c4033f7 Zuckerberg, senatörlerin karşısındaki konuşmasına özür dileyerek başladı ve “Bu araçların zarar verme amaçlı da kullanılabilmesine engel olmak için yeterince mücadele göstermediğimiz açık. Bu yalan haber, seçimlere dış müdahale, dehşet söylemi ve program geliştiricileri ile data gizliliği için de geçerli” dedi.

‘Burada olanlardan ben sorumluyum, özür dilerim.’

s-1e765bfbcb813effaa24b63b10a3c56a8855bbBBC Türkçe’nin aktardığına kadar, Zuckerberg, sosyal ağ platformunun sorumluluklarını yeterince yerine getiremediğini ifade edip “Bu çok büyük bir hataydı, benim hatamdı özür dilerim. Facebook’u ben başlattım ben işlettim ve burada olanlardan ben sorumluyum” diye konuştu.

33 yaşındaki Facebook kurucusu, Cambridge Analytica ile yaşananların ayrıntılarını incelediklerini ve kullanıcıları data paylaşımı konusunda uyardıklarını söyledi.

s-5454dc6f5db9ffc01a2655847126e62bb818c8

Zuckerberg Kongre’de açıklama verirken Cambridge Analytica da Twitter hesaplarından izah etme yaptı.

Şirket, “Yalan haberleri ve temelsiz iddiaları gerçekmiş gibi veren haber kanallarına mektup gönderilmesi için avukatlarımızı görevlendirdik” dedi.

Senatörün ‘Dün gece kaldığınız otelin adını bizimle paylaşır mısınız?’ soruya Zuckerberg ‘Hayır’ cevabını verdi.

Kongre’de mahremiyet tartışmaları yaşandı. Senatör Whip Durbin, Facebook kurucusuna yönelttiği soruya “Sayın Zuckerberg, dün gece kaldığınız otelin adını bizimle paylaşır mısınız?” diye başladı.Zuckerberg’in gülerek “Hayır” yanıtı vermesi üzerine Senatör, “Sanırım her şey bundan ibaret, mahremiyet hakkınız” dedi. Cambridge Analytica Skandalı: Facebook’ta 50 Milyon Kişinin Verilerini ‘Usulsüz Kullanmakla’ Suçlanıyor

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın