rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Eskrim Milli Takımı’nda Cinsel Taciz Skandalı: ‘Antrenörümüz 3 Yıldır Her Fırsat Bulduğunda Dokunuyordu, Öpüyordu’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Eskrim ulusal takımında cinsel taciz skandalı yaşandığı ortaya çıktı. Köşesinde kesintisiz aynı konuları duyurduğunu açıklayan Ayşe Arman, “Haykırıyorum, bağırıyorum… Sesim kısılıncaya dek da yazacağım. Bu kaçıncı cinsel istismar vakası? Keza de Eskrim Milli Takımı’nda. Yuh artık! Hem de milli takım antrenörü tarafından! Çıldırmamak muhtemel değil.” ifadelerini kullandı.

s-e8208264e2874eb51aa17b4a89e50788435f62 Konuyu bugünkü köşesine içeren Hürriyet gazetesi yazarı Ayşe Arman, “Daha neler duyacağız… Eskrim Ulusal Takımı’nda cinsel taciz” başlıklı yazısında skandalın detaylarını aktardı.

‘3 yıldır antrenörünün cinsel istismarına ve tacizine maruz kalıyormuş’

s-d75f849c19fdce00673d10082edfc30ed8095aCesur baba A.U.’nun, kızının milli takımda yaşadığı taciz rezaletini anlattığını ifade eden Arman, “Bu cuma duruşması var. Üç ulusal sporcu daha, uğradıkları tacizi anlatacak… Umudumuz bu pisliğin ağır bir suç oluşturan alması…Bu haber yarın da devam edecek…” dedi.Baba A.U., Ayşe Arman’ın “Başına gelen nedir?” sorusuna şu yanıtları veriyor:”15 yaşındaki kızımız ulusal bir eskrimci. Madalyaları, uluslararası başarıları var. Son zamanlarda çok içine kapanmıştı. Biz ergenlik yüzünden zannediyorduk. Meğer üç yıldır antrenörünün cinsel istismarına ve tacizine maruz kalıyormuş. Biz de yeni öğrendik. Kızım gözyaşları içinde anlattı. Dünya başımıza yıkıldı natürel…”

‘Bu sapık adamın istismarına uğrayan tek çocuk da bizim kızımız değilmiş’

s-2568d96c6358cb89a7b22f6aa8b7f4b9d6cad73 gün sonradan duruşmanın olduğunu söyleyen Baba A.U., “Evet. Ben baba olarak aklımı yitirecektim! Adamı öldürecektim fakat daha sonra bunun ona bir ödül olacağını düşündüm. Basit yoldan kurtulacaktı. Eşimle konuştuk, yasal yollara başvurmaya karar verdik. Zaten bu sapık adamın istismarına uğrayan tek çocuk da bizim kızımız değilmiş. Daha öyle fazla çocuk var. Cuma günü de birincil duruşmamız var. Kızımız haricen, üç genç kız daha dinlenecek…” dedi.

‘Annelerden birisi söylüyor’

s-7ba22b1d5d28ef22b8f1abec25aa956115982bBaba A.U. konunun bir diğer sporcunun annesinden duyulduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Yılbaşından önceki cuma, eşim öteki eskrim anneleriyle buluşuyor. Annelerden biri, antrenörün taciz ve istismar dosyasının olduğunu lakin bunun örtbas edildiğini söylüyor. Eve dönünce bana anlattı. Kızımızla bu konuyu konuşma ihtiyacı hissettik. Annesi akşam sofrada, “Hocanız hakkında böyle böyle şeyler söyleniyor. Duyduğun bir şey var mı” dedi. Çocuk pat diye değişti, “Ona fazla artı güvenmeyin” dedi ve odasına gitti. Biz natürel şoke olduk. “Her duyduğunuza inanmayın” gibi şeyler söylemesini bekliyorduk. “Acaba” dedik, bildiği bir şey mi var?”

‘Bir baba olarak o lahza, dünyadaki en büyük acılardan birini yaşadım’

s-0e2a19df000bf522d13e17a38081edf9338f22Olayı kızlarından duyduğunda dünyası başına yıkılan Baba A.U. yaşadıklarını anlatmaya devam etti: “Ben ardından odasına gittim. Onunla konuşmak istediğimi söyledim. Yarım saat kızıma sarıldım, onu öptüm, cesaretlendirdim. Onu ne değin sevdiğimizi, bizim için ne kadar manâlı olduğunu anlattım. Bildiği bir şey varsa bize söylemesini rica ettim. “Her ne anlatırsan anlat, biz senin yanındayız” dedim. “Bir arkadaşına bir şey mi yaptı” dedim. Öylece durdu. Sessizlik olunca şüphelendim, “Yahut sana mı bir şey yaptı” diye sorudum. “Hayır” diyeceğini zannediyordum ama “Evet baba” dedi. Benim orada ömrümden ömür gitti. Bir baba olarak o an, dünyadaki en büyük acılardan birini yaşadım. Kızım ağlamaya başladı. Ona sarıldım. Daha Sonra sakince, “Ne yaptı sana” dedim. “Vücuduma dokunuyor” dedi. Gerisini dinleyemedim.”

‘Cinsel içerikli konuşmalar yapıp, iğrenç videolar izlettiriyor’

s-419c806276bfe9d3002870bb8d6a4572ad087eYaşadıklarını anlatmanın basit olmadığını söyleyen baba A.U ayrıca, Hocasının kızına yaklaşık üç yıldır kendisine istismarda bulunduğunu, elle taciz ettiğini, cinsel içerikli konuşmalar yaptığını, iğrenç videolar izlettiğini ve bunu şehirlerarası maçlara gittiklerinde kaldıkları otelde her fırsat bulduğunda yaptığını, vücuduna dokunduğunu, aralıksız sarıldığını, boynundan, dudaklarından öptüğünü anlattı.

Sosyal medyadan da yaşanan bu iğrenç olaya tepkiler geldi…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın