rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Eşini Sokak Ortasında Döven Kocaya Kafa Atan Temizlik İşçisi: ‘İnsanlık Görevimi Yaptım, Herkes Tebrik Etti’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İstanbul Kağıthane’de geçtiğimiz gün boşanmak isteyen eşini sokak ortasında döven adama kafa atarak müdahale eden temizlik işçisi Emre Derebaşı Türkiye’nin gündemine oturdu. Derebaşı o anları anlattı.  “Biz yalnızca kadını kurtarmak ve insanlık görevimizi yaptık” diyen Derebaşı yaptığından pişman olmadığını belirtti ve “yeniden olsa yeniden yaparım” dedi. Derebaşı ayrıca olayın gerisinde ailesi, yakınları ve amirleri göre da tebrik edildiğini söyledi.

s-37b1583fe8d0b9ee5900c86de43f0183377b90

Geçtiğimiz gün İstanbul Kağıthane’de Mehmet T., isimli kişi boşanma aşamasındaki eşi Nevin T.’yi sokak ortasında dövmeye başladı.

Geçtiğimiz gün İstanbul Kağıthane’de Mehmet T., isimli kişi boşanma aşamasındaki eşi Nevin T.’yi sokak ortasında dövmeye başladı.Geçtiğimiz gün İstanbul Kağıthane’de Mehmet T., isimli şahıs boşanma aşamasındaki eşi Nevin T.’yi sokak ortasında dövmeye başladı. Kadının yardım çığlıklarını duyan temizleme görevlisi Emre Derebaşı, olay yerine gelip Mehmet T.’ye kafa atarak müdahale etti. Dönmez’in sokak ortasında bir kadının zor görmesine duyarsız kalmayıp müdahalede bulunması sosyal medyada takdir topladı.

“Ben olaya baktığımda kimse kadına takviye etmiyordu”

s-9ae94d25bf81e60fe6416506c38e8c9ff77fcf Yaklaşık 6 aydır Kağıthane Belediyesi’nde temizleme görevlisi olarak çalıştığını bildiren evli ve 2 kız çocuk babası Emre Derebaşı “Kendi mıntıkamı denetim ederken bir kadının bağrışmalarını, imdat çığlıklarını duydum. Sese doğru baktığımda kişi elindeki bir cisimle bayana vurduğunu gördüm. Elindeki cismi sopa zannederek koşarak müdahalede bulundum. Ben olaya baktığımda kadına kimse yardımda bulunmuyordu. Ben yardım etmek istedim. Ben kadına yadım ettikten sonradan öteki vatandaşlar da yardıma geldi. Oysa durum öncesinde kimse müdahalede bulunmadı” dedi.

“Müdahale ettiğim kişi benden davacı olmuş”

s-7cd045372743893dad5a786d86cdf6b9107abc DHA’nın aktardığı habere göre, olayın ardındaki ifadesine başvurulduğunu belirten Derebaşı, “Karakola gitgide artarak ifademi verdim. Müdahalede bulunduğum kişi benden şikayetçi olmuş. Eşine vurmamış. Karısını darp etmediğini ve karısının kendisini numaradan yere attığını benim de ona kasten vurduğumu iddia ederek benden şikayetçi olmuş ve bu şekilde açıklama vermiş” ifadelerini kullandı.

“bir daha olsa yine aynısını yaparım”

s-3a2ddcc5a3222812184cc7ac6e9a38c8196172 Amacının yalnızca kadını gözetmek olduğunu söyleyen Derebaşı, “Annem 4 yaşında ölüm ettiği için bayanı da o şekilde gördüğüm için müdahale etmek istedim. yeniden olsa benzer şekilde bir daha müdahale ederim. Şiddete şiddetle karşılık belirlemek benim de nasihat ettiğim bir şey yok lakin ben elindekini sopa zannettiğim için kendisine o şekilde müdahalede bulundum. Benim amacım sadece kadını kurtarmaya yönelikti. O elindeki sert bir cisim olduğunu düşündüm. Kadına hasar verebileceğini hatta kadının beyin kanaması geçirebileceğini düşündüm. Bir lahza önce kadına müdahale etmek istedim” diye konuştu.

“İnsanlık görevimizi yaptık”

s-fadf5bc2928b6702797ba2d60f7869fea7260a Yaşanan olayın ardından tanıdıklarından olumlu tepkiler aldığını anlatan Derebaşı insanlık görevini yerine getirdiğini söyledi. Derebaşı, “Olaydan sonra cümbür cemaat iyi tepkilerde bulundu. Müdürlerim, amirlerim ve arkadaşlarım herkes tebrik etti. Yanımda olduklarını ilettiler. Biz bunu tamamen insanlık adına yaptık. Reklam olsun meşhur olalım diye yapmadık. Biz sadece kadını kurtarmak ve insanlık görevimizi yaptık” dedi.

öte taraftan, eşini cadde ortasında döven Mehmet T.’ye 26 Nisan’da 1 ay evden uzaklaşma kararı verildiği öğren

s-e93465a157231b8b10475acdd9791291b84c23 ildi.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın