rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Erken Tercih Sebebiyle Tatil Rezervasyonlarının Yarısı İptal Edildi: Peki Paranızı Geri Alabilecek misiniz?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin 24 Haziran’da yapılacağının açıklanmasının arkasında, bu tarihte tatil planı yapan fazla sayıda kişi, rezervasyon iptali veya tarih değişikliği için gezi acentelerini aramaya başladı. arka arkaya gelen rezervasyon iptallerinde bilhassa yurt dışı turlar için mağduriyet yaşanmasını engellemeye çalışan tur operatörleri, tüketicilere gereken bütün kolaylıkların sağlanabilmesi için çalışma başlattı.

s-ca37049937f1f72839d5ec9d21f5c25ae9765d AA’da yer alan habere tarafından, Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, tercih dönemi için önceden yapılan erken rezervasyonlarla ilgili son bir haftada fazla sayıda rezervasyon iptali aldıklarını söyledi.

‘%50 civarı rezervasyon iptali var’

s-1370f89c6e52ef3c0c640b7caf0c3b6af81ba7Polatoğlu, rezervasyon iptalleriyle ilgili sigorta şirketlerinden bilgi alınamaması sebebiyle net bir rakamın verilemeyeceğini belirterek şunları kaydetti:”Ortalama olarak söylersek, tercih dönemine tekabül eden döneme karşın şu belli başlı dek takriben yüzde 50 rezervasyon iptali var. Bu oranın yüzde 90’lara çıkacağına eminiz.”

‘Mücbir sebep’ ilkesiyle iptallerinin tamamının ücretini geri ödüyoruz’

s-5fe58e882d594ffc68559c89642c886fa34a74‘Force majeure’ olarak adlandırılan ‘mücbir sebep’ ilkesi gereğince seçimden dolayı gerçekleştirilen rezervasyon iptallerinin tamamının ücretini geri ödüyoruz.’ diyen Polatoğlu ayrıca, “Seçim tarihine tarafından tatilini bir gün kısaltıp dönüş yapmak isteyenler de oluyor. Mesela 7 gece yerine 6 gece konaklayıp dönmek isteyenler oluyor. Bu talepleri de yerine getiriyoruz. Bir Takım vatandaşlar da tatil programını temmuz, ağustos gibi dönemlere kaydırmak istiyor. Tabii bu noktada kabul ederlerse o dönemin fiyat farkı yansıtılıyor. Kabul etmezlerse de iptali sağlıyoruz.” dedi.

‘Mesaimizin % 80’ini bu konuya harcıyoruz’

s-4946a93e87e053e383cc9fda42d4bc928a41baErken rezervasyonlarda en büyük sıkıntının satışı yapılan yurt dışı turlarda yaşandığına işaret eden Polatoğlu, yurt dışındaki otellerle iptaller konusunda problem yaşandığını aktardı. Bu sorunun çözümü için otellerle tek tek görüştüklerini anlatan Polatoğlu, şunları kaydetti:”Bu konuda birçok tur operatörünün THY ile çalışması çok fayda oldu. THY, tur için alınan grup biletlerinde, geri dönüşü olmayan biletler de dahil değiştirme gerçekleştiriyor. Tanıdık Olmayan havayollarının sayısı en fazla yüzde 10 civarında. Yurt dışındaki otellerle ise birebir röportaj sürecindeyiz. Mesaimizin yüzde 80’ini bu konuya harcıyoruz.”

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın