rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Erdoğan’dan Kur Baskısı Vurgusu ve Bir Teklif: ‘IMF’e Borçlanmalar Altınla Olsun’

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Global Girişimcilik Kongresi’ne katıldı. Kongrede konuşma yapan Erdoğan, devletlerin kur baskısından kurtulması için borçlandırmaların altınla olması gerektiğini söyledi.

‘Borçlandırmalar altınla olsun. Çünkü altının bu noktadaki ayarı hiçbir şeye benzemez’

‘Borçlandırmalar altınla olsun. Çünkü altının bu noktadaki ayarı hiçbir şeye benzemez’‘Borçlandırmalar altınla olsun. Çünkü altının bu noktadaki ayarı hiçbir şeye benzemez’ Anadolu Ajansı’nın aktardığına tarafından, Türkiye’nin IMF’ye borcu olmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, devletlerin kendi kurduğu kurumları çok iyi dizayn etmesi gerektiğini belirtti ve şöyle devam etti: 

”Borcumuzu ödedik, anlaşmayı sonlandırdık. Bunu niye söylüyorum? Girişimci ruhu olan devletler topluluğunun bu dünyada kendi kurduğu kurumları da çok iyi tasarı etmesi gerekli. IMF’yi kuran kim? Bu devletler. Mesela G20 toplantısında bir teklifim oldu. ‘Niye bu borçlandırmaları dolarla yapıyorsunuz. Gelin buraya diğer bir para birimini kullanalım.’ Ben diyorum ama bu borçlandırmalar altınla olsun. Çünkü altının bu noktadaki ayarı hiçbir şeye benzemez.”

‘Devletleri ve milletleri kur baskısından kurtarmamız lazım’

s-596dcda86da1348cb9b1e69240c65f294348d0 Dünyanın, dolar üzerinden bir kur baskısı altında kaldığını söyleyen Erdoğan, altının tarih baştan başa hiçbir süre bir zorlama unsuru olarak kullanılmadığını belirtti. Kur baskısı sebebiyle altınla ilgili adımın atılmasını belirten Cumhurbaşkanı şu şekilde konuştu:

”Biz dolarla sürekli olarak dünya bir kur baskısı altında kalıyor. Devletleri ve milletleri bizim bu kur baskısından kurtarmamız lüzumlu. Altın tarih baştan başa hiçbir vakit bir baskı unsuru olmamıştır. Dolayısıyla da altınla bu adım atılsın. Bazı emperyal ülkeler Afrika’nın o topraklarındaki altınları, elmasları, gittiler oralardan topladılar. Oralara bir faydası oldu mu? Olmadı. İşte girişimci ruhunu insanlık için kullanan siz değerli dostlara da bunu özellikle hatırlatmak istiyorum. Buradaki dayanışmamız da çok önemli.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın altın çıkışı sosyal medyanın gündeminde

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın