rlze haber, rizedeki firmalar, rize firma rehberi, rize mobilya firmaları, rize gezilecek yerler, rize ikinci el, rize satılık araba, rize satılık ev, rize ilan, rize kiralık ev

Erdoğan Yeni Sistemin Ilk Lideri Oldu: Yaşanan Tüm Gelişmeler ile 24 Haziran’da Neler Yaşandı?

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Türkiye dün 13. cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekillerini seçmek için sandık başına gitti.  Seçmenler, Türkiye genelinde kurulan 180 bin 65 sandıkta oylarını kullandı. Seçimlerin devlete ait olmayan sonuçlarına kadar Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 52,5’ini alarak her tarafta cumhurbaşkanı seçildi ve yeni sistemin birincil başkanı oldu.  CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise oyların yüzde 30,6’sını aldı. Cumhur İttifakı milletvekili seçimlerinde oyların yüzde 53,6’sını alarak parlamentoda çoğunluğu kazandı. Insanlar İttifakı’nın oy oranı ise yüzde 34 olarak kaydedildi. 24 Haziran seçimlerinde ittifakın açık havada kalması sebebiyle yüzde 10 barajını geçip geçmeyeceği merak edilen HDP  yüzde 11,6 oy oranıyla parlamentoya 67 milletvekili soktu. belirsiz sonuçlara kadar AKP 293, CHP 146, MHP 50, İYİ Parti 44 milletvekili ile TBMM’de temsil edilecek.

Seçim günü yaşanan gelişmeleri derledik. 

s-8283b9b76e41af2a64836bf178e4a39d0d587bDiğer cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş yüzde 8,3, Meral Akşener yüzde 7,3, Temel Karamollağlu yüzde 0,8 ve Doğu Perinçek yüzde 0,2 oranında oy aldı.

24 Haziran’a damga vuran parti ise Cumhur İttifakı’da bulunan MHP oldu.

Sürpriz Yaptı ve Sandıktan Güçlenerek Çıktı: 24 Haziran Seçimlerinin Kazananı MHP –

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bu seçimin galibi demokrasidir, milli iradedir’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bu seçimin galibi demokrasidir, milli iradedir’Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Bu seçimin galibi demokrasidir, milli iradedir’ Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 24 Haziran seçim zaferinin ardındaki Ankara’da balkon konuşması yaptı.”Bu seçimin galibi demokrasidir, ulusal iradedir, milletimizin kendisidir.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şahsıma, ittifakıma ve partime güvenen bütün kardeşlerime, milletime şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı’nın bir öteki kanadı olan MHP’nin Genel Başkanı Sayın Bahçeli’ye ve MHP’nin tüm mensuplarına teşekkür ediyorum. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun sandığa gitgide artarak demokratik hakkını kullanan her vatandaşıma teşekkür ediyorum. Yemin töreninin derhal gerisinde bakanlarımızı, bürokratlarımızı belirleyip programımızı uygulamaya başlayacağız. Anında yarından itibaren milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için koşturmaya başlıyoruz. Sandıkta bize verdiğiniz güçle ülkemizi 2023 hedeflerine inşallah daima birlikte ulaştıracağız. Milletimizin partimize sandıkta verdiği mesajı da aldık, eksiklerimizi tamamlayacağız.” dedi.

“Gün, 81 milyonun kazandığı, kaybedeni olmayan bir gündür.”

s-3feaf87cc2a20d1ea71fd54c9be45e3b874544AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Şimşek, AK Parti Genel Merkezi önünde vatandaşlara seslendi.”Bugün bayram günüdür, Türkiye’nin günüdür.” diyen Başbakan Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gün, 81 milyonun kazandığı, kaybedeni olmayan bir gündür. 24 Haziran seçimleri demokrasi tarihimizin en kayda değer dönüm noktası olmuştur. Aziz milletimize minnettarız, şükranlarımızı sunuyoruz. Seçim kampanyasındaki tartışmalar artık geride kalmıştır. Bugün yeni bir gündür. Türkiye Cumhuriyeti’nin 7’den 70’e tüm vatandaşlarının hukuku artık güvence altındadır. Milletin adamı, Türkiye sevdalısı, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemin cumhurbaşkanıdır. Türkiye’yi önlemek isteyenler, dize getirmek isteyenler dize gelmiştir, ahali kazanmıştır.”

YSK Başkanı Güven: “Erdoğan oyların salt çoğunluğunu aldı”

s-7235155e280a698cf5ff889be60e77f07cc056YSK Başkanı Sadi Güven, oyların sayımının büyük oranda bittiğini belirterek,  “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçerli oyların salt çoğunluğunu aldığı anlaşılmaktadır. kesin olmayan sonuçlara göre, barajı geçen partiler AKP, CHP, HDP, İyi Parti ve MHP olarak belirlenmiştir” dedi.Belirli sonuçlar 29 Haziran’da ilan edilecek.

Muharrem İnce: “Erdoğan’ın kazandığını kabul ediyorum”

Muharrem İnce WhatsApp Üzerinden Açıklama Yaptı: ‘Adil Bir Yarış Değildi, Ama Erdoğan’ın Kazandığını Kabul Ediyorum’ –

Bahçeli: “Bu sonuçla kriz bekleyenler şaşkına dönmüştür”

Bahçeli: “Bu sonuçla kriz bekleyenler şaşkına dönmüştür”Bahçeli: “Bu sonuçla kriz bekleyenler şaşkına dönmüştür”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Seçimlerin gayriresmi sonuçları belli oldu. Buna göre milletimiz şahsımıza cumhurbaşkanlığı vazifesini verdi.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Seçimlerin gayriresmi sonuçları belli oldu. Buna göre milletimiz şahsımıza cumhurbaşkanlığı vazifesini verdi.”Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Seçimlerin gayriresmi sonuçları belli oldu. Buna göre milletimiz şahsımıza cumhurbaşkanlığı vazifesini verdi.” “24 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçimlerin gayriresmi sonuçları belli oldu. Buna göre milletimiz şahsımıza cumhurbaşkanlığı vazifesini ve yürütme görevini tevdi etti” dedi. Erdoğan, “Sandık güvenliği ve oy kullanma özgürlüğü, Türk demokrasinin gücünün ifadesidir” diyerek, bu seçimlerle yeni sistemin de yürürlüğe gireceğini hatırlattı ve ekledi: “Yeni sistemi süratle ve en iyi şekilde hayata geçireceğiz.””Seçimlerin ülkemizin her yerinde büyük bir olgunlukla tamamlanmış olmasından ayrıca memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Türkiye yüzde 90’lara yaklaşan seçimlere katılım oranıyla tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir” diye konuştu.

Açıklama ardından Erdoğan’ın Twitter hesabından “Devam” mesajı paylaşıldı

CHP’li Tezcan: “Hiç kimse erken gelin güvey olmasın”

CHP’li Tezcan: “Hiç kimse erken gelin güvey olmasın”CHP’li Tezcan: “Hiç kimse erken gelin güvey olmasın” CHP Sözcüsü Bülent Tezcan açıklama yaparak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kaldığını söyledi.Tezcan, “%93.5 açıldığını söyleyerek belli oranları paylaşıyor ve birileri erken davul zurna çalmaya başladı. Kimse erken gelin güvey olmasın. Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştır.” dedi.Tezcan ellerindeki tutanaklara göre oyların %39’una ulaştıklarını söyleyerek İnce’nin %33,65 olduğunu, Erdoğan’ın %51,77 olduğunu söyleyerek “geride yaklaşık 40 milyona yaklaşık oy var” dedi.

İnce: “YSK’nın sisteminde sandıkların yüzde 37’si açılmış gözükmektedir”

AKP Sözcüsü Mahir Ünal: “YSK, Anadolu Ajansı gibi devletin kurumları üzerinden oluşturulan ağır tahrik, kabul edilebilir bir şey değil”

s-15be30195c294f24e6ea4ca4596e7886c858a4Ünal, yaptığı açıklamada, “Yeni yönetim sistemimiz ülkemize hayırlı olsun” dedi ve şöyle devam etti:”Seçimlerin sonuçları daha belli olmadan Anadolu Ajansı ve Yüksek Seçim Kurulu gibi devletin kurumları üzerinden oluşturulan bu ağır tahrik kabul edilebilecek gibi değil. Bunun sorumluluğu bunu yapan siyasi partilerin ve adaylarındır.”

Adil Seçim Platformu 21:15’te Türkiye geneli güncel sonuçları şöyle açıkladı

s-c5924c388fc22385c3997f017ddddd683e2a5a

AA, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak tebrik ettiğini aktardı…

s-0e61c11cf1c228fd1b68b01e3907d57e39c59e

HDP Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, oy sayımı sırasında kentte elektiklerin kesildiğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı seçimin adli bilançosunu açıkladı

s-9ec9487cf692247a9a9a4c1efdc30519a87012İçişleri Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, bugün vatandaşların oylarını kullandığı 08.00-17.00 saatleri arasında, ülke genelinde, 100’ü oy pusulasının fotoğrafının çekilmesinden kaynaklanan toplam 362 olay gerçekleşti.

Meral Akşener: “Anadolu Ajansı’na inanmıyoruz, sandıklara son ana kadar sahip çıkıyoruz!”

Niğde’de İl Seçim Kurulu’nun bulunduğu Niğde Adliyesi’nin bodrum katında yangın çıktı

s-3d4c9aae2167fe2d2f8298a1e4fb323407c8e3Doğan Haber Ajansı, oy sayım işlemi yapılmak üzere sandık görevlilerinin oy çuvallarını götürdüğü İl Seçim Kurulu’nun bulunduğu Niğde Adliyesi’nin bodrum katında yangın çıktığını aktardı.Niğde Belediyesi itfaiye ekipleri, henüz çıkış nedeni belirlenemeyen yangına müdahale etti.

İnce: “Moralinizi bozup asla sandıkları terk etmeyin”

Bülent Tezcan’dan açıklama: “Erdoğan’ın oyu hiçbir zaman %48’in üzerine çıkmadı. İktidar, AA’yı kullanarak moral üstünlüğü hedefliyor”

Bülent Tezcan’dan açıklama: “Erdoğan’ın oyu hiçbir zaman %48’in üzerine çıkmadı. İktidar, AA’yı kullanarak moral üstünlüğü hedefliyor”Bülent Tezcan’dan açıklama: “Erdoğan’ın oyu hiçbir zaman %48’in üzerine çıkmadı. İktidar, AA’yı kullanarak moral üstünlüğü hedefliyor” CHP Sözcüsü Tezcan, sandıkların yüzde 5’inin sayıldığını, Erdoğan’ın oy oranının yüzde 46.58, İnce’nin oy oranının ise 40.35 olduğunu açıkladı.Anadolu Ajansı’nın açıkladığı rakamı eleştiren Tezcan, Erdoğan’ın oyunun hiçbir zaman yüzde 48’i geçmediğini söyledi ve şöyle devam etti:”Anadolu Ajansı’nın paylaştığı verilere inanmayın, gerçek değildir. Şu andaki tablo seçimin 2. tura kalma ihtimalini çok net bir şekilde ortaya koyuyor. Belli aralıklarla sizleri bilgilendireceğiz. AA’nın bilgileriyle kimse gönlünü ve kafasını kirletmesin.”Tezcan’ın yüzde 5’i sayılan sandıklara göre açıkladığı oranlar şöyle:Recep Tayyip Erdoğan 46.58Muharrem İnce 40.35Meral Akşener 7.24Selahattin Demirtaş 4.06Temel Karamollaoğlu: 1.19Doğu Perinçek: 00.61

AA, YSK’nın seçim sonuçlarına ilişkin yayın yasağını 18.45’te kaldıracağını duyurdu.

Cumhuriyet gazetesi, yargı muhabiri Alican Uludağ YSK önünden şu görüntüleri paylaştı

Türkiye genelinde oy verme işleminin bitmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk yorumu yaptı: “Bir şey söylemek için erken, iyiyiz”

s-5bd0512fceb8e22a1201773d8d78ec2a143014

Adil Seçim, Twitter üzerinden “yurt çapında müşahitlerin binalara alınmadığı” yönünde ihbarlar almaya başladıklarını aktardı.

Muharrem İnce, YSK önünde açıklama yaptı: “Milletin hakkını korumak için buradayız”

Muharrem İnce, YSK önünde açıklama yaptı: “Milletin hakkını korumak için buradayız” Muharrem İnce, YSK önünde açıklama yaptı: “Milletin hakkını korumak için buradayız” 5b2fb05896415504143caa03.jpg

Saat 17:00’de sandıklar kapandı ve sayıma geçildi. Sayımda ilk olarak cumhurbaşkanlığı oy pusulaları sayılacak.

s-7f4d658607a86e2acd96093f5d848f3175bcf2

Erzurum’un Karaçoban ilçesi Kopal Mahallesi’nde oy kullanma işlemleri sırasında çıkan silahlı kavgada, İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz öldürüldü.

Seçime Kan Bulaştı: İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz Öldürüldü! –

Oylarını kullanmak için 10 kilometre yürüdüler.

s-477cb092faaec4e9a0732589dd9f630d39c880Hakkari merkeze bağlı Oğul, Ceylanlı, Ağaçdibi ve Çimenli köylerindeki  yaklaşık 1200 seçmen, sandıkların birleştirilmesi nedeniyle, yaklaşık 10 kilometre yürüyerek merkeze bağlı Üzümcü köyünde oylarını kullandı.

Hatay Valiliği’nden “ÖSO’ya oy kullandırıldığı” yönünde iddialara yalanlama geldi.

İYİ Partili görevliler, Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın oy kullandığı İstanbul-Kağıthane’deki bir okulda saldırıya uğradıklarını açıkladı.

Ümit Özdağ’ın Oy Kullanmaya Gittiği Okulda İYİ Partililere Saldırı –

Urfa Valiliği’nden yapılan açıklamada “olaylarda ölü olduğuna dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

s-ac5d22b50d007663e351c74fdeba8d8b0e52a1Açıklamada “yanlış ve abartılı bir algı yürütülmeye” çalışıldığı ifade edildi. “İlimiz Suruç ilçesinde 14/06/2018 günü yaşanan ve adli İdari soruşturması devam eden olaylar üzerinden yanlış ve abartılı bir algı çalışması yürütülmeye çalışılmaktadır. Basın yayın kuruluşlarından Suruç ilçemizde çıkan olaylarda ölü olduğuna dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Taraflar arasında çıkan kısa süreli tartışmalara zamanında gerekli müdahaleler yapılmıştır.”

Suruç’taki silah ve bıçaklı kavgada 3 kişi yaralandı.

s-0e339922ca58cdb06cbce35e18c5ebc6a8e773DHA’nın aktardığı bilgiye göre Suruç ilçesinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde oy kullanmaya gelen iki grup arasında çıkan tartışma, silah ve bıçakların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Olayda 3 kişi yaralandı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sosyal medya üzerinden “Hileyle hurdayla seçim kazanma dönemi artık bitti” dedi.

s-fbedf0bfc5ecb89cc0fc5c8f47dc835338c2f7AFP/Önder Şimşek

DHA duyurdu: Suruç’ta polisin havaya ateş açarak durdurduğu otomobilde, önceden mühürlendiği ileri sürülen 4 çuval oy pusulası ele geçti. Otomobildeki 3 kişi gözaltına alındı.

DHA duyurdu: Suruç'ta polisin havaya ateş açarak durdurduğu otomobilde, önceden mühürlendiği ileri sürülen 4 çuval oy pusulası ele geçti. Otomobildeki 3 kişi gözaltına alındı.DHA duyurdu: Suruç'ta polisin havaya ateş açarak durdurduğu otomobilde, önceden mühürlendiği ileri sürülen 4 çuval oy pusulası ele geçti. Otomobildeki 3 kişi gözaltına alındı.s-ac6db83f14f15c74940fed008f9c9990a077c6DHA’nın aktardığı bilgiye göre, ekipler 27 BSU 52 plakalı otomobile “dur” ihtarında bulundu. Aniden hızlanan otomobil, polisin havaya açmasıyla durduruldu. Bu sırada araçta bulunan 3 kişi, çuvallardaki oy pusulalarını yola attı. 4 çuval oy pusulası ele geçirilen otomobildeki 3 kişi gözaltına alındı.

Siyasi liderler de sandık başına giderek oylarını kullandı.

Onlar da Sandık Başındaydı: Liderler Nerede Oy Kullandı, Ne Dedi? –

Manisa’nın Demirci ilçesindeki 48 nüfuslu Bozköy Mahallesi’nde oy verme işlemi de 32 dakikada tamamlandı.

s-59d862ce53b4f6909f30a772ec04cf411b5dc2DHA

Sosyal medyada bilgi kirliliğine ilişkin uyarı mesajları paylaşılıyor

Her Okuduğunuza İnanır mısınız? Sosyal Medyada Bilgi Kirliliğine Karşı Önemli Uyarılar –

CHP’li vekil paylaştı: “İçişleri Bakanlığı müşahit kartı düzenleyemez”

İçişleri Bakanlığı ‘Biz Vermedik’ Dedi: Peki ‘Tam Erişim’ Yazılı ve Karekodlu Kart Taşıyanlar Kim? –

YSK Başkanı Sadi Güven, Suruç’taki iddialara ilişkin “idari ve adli işlem için zorunlu girişimlerde bulunulmuştur” dedi.

s-5b0afe3b0eadab8a842b22964beb9753d7c61dGüven, “Duyumlar üzerine kurulumuzca idari, adli ve tercih hukuku açısından işlem yapılması için ilgili makamlara zorunlu girişimlerde bulunulmuştur” dedi.Başkan Güven, 08.00’de başlayan oy verme meslek ve işlemleriyle ilgili şu başlıca dek önemli bir olumsuzluğun kendilerine bildirilmediğini de dile getirdi.

Seçimin ilk usulsüzlük haberi Şanlıurfa’dan geldi. #Urfaseçimleriiptaledilsin etiketi Twitter’da TT oldu

Şanlıurfa’da Neler Oluyor? Çoğu Müşahit Darp Edildi ve Blok Oy Kullanıldı İddiası –

‘Seyyar sandık’ ile hasta ve engellilere evde oy kullanabilme imkânı başta hayata geçirildi.

s-3c19586aeb400c303c6b5d7a3317cfce90d564DHA

Oy verme işlemi TSİ 08.00’de başladı.

s-56ec8ff144193bbbc8113b0acd13d90634d7aaAA

Atama alan sandık başkanları ve memurlar ile parti gözlemcileri, sabahleyin erken saatlerde görev yapacakları okullara geldi.

s-15028dd1315ead71a4635ad45d9c1ea44a0c9cDHA objektiflerine yansıyan bir resim… Oy verme işlemeni başlamadan önce hazırlıklarını yapan görevliler sandık başkanları tarafından söylenen kelimeleri tekrar ederek yeminlerini etti. Sandık başındaki görevlilerin yemini ise şöyle:”Hiçbir tesir aşağıda kalmaksızın, hiç kimseden korkmadan, tercih sonuçlarının bütün ve dürüst olarak belirlenmesi için, görevimi kanuna tarafından, doğrudan doğruya yapacağıma namusum, vicdanım ve bütün mukaddesatım üzerine ant içerim.” YSK 18 Görsel ile Anlattı: Kullandığınız Oy Geçersiz Sayılmasın! – Peki Oylar Nasıl Hesaplanacak? Öne Meydana Çıkan Başlıklar ile Siyasette ‘İttifak’ Dönemi

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yorum bırakın